Drżyjcie! Oto replikujący się robot [wideo]

Być może na bunt maszyn się jeszcze nie zapowiada, ale kto wie, czy to nie jest właśnie pierwszy krok w jego kierunku. Poznajcie robota, który potrafi produkować inne roboty!

Drżyjcie! Oto replikujący się robot [wideo]
Grzegorz Nowak

Być może na bunt maszyn się jeszcze nie zapowiada, ale kto wie, czy to nie jest właśnie pierwszy krok w jego kierunku. Poznajcie robota, który potrafi produkować inne roboty!

Czytając Gadżetomanię, można odnieść wrażenie, że roboty z dnia na dzień potrafią coraz więcej. Bez problemu biegają na czterech odnóżach, świetnie grają w ping-ponga, a nawet zastępują niewykwalifikowanych pracowników w marketach. Teraz potrafią także budować nowych pobratymców.

Naukowcy z Modular Robotics Lab przy Uniwersytecie Pensylwanii stworzyli robota, który przy pomocy pianki w sprayu potrafi skonstruować drugiego. Z pianki i czterech gotowych modułów powstaje czworonożny robot całkiem sprawnie czołgający się po ziemi. Widać wyraźnie, że jest to na razie wczesny prototyp, ale ta technologia znajdzie zapewne wiele nowych zastosowań.

Poniżej możecie zobaczyć przyśpieszony proces powstawania nowego FoamBota. Jeśli jesteście niecierpliwi, przesuńcie filmik od razu do 2:00, żeby zobaczyć końcowy efekt.

FoamBot builds a quadruped robot

Źródło: dvice.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (6)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.