DuoPad: przystawka zamienia każdy monitor w ekran dotykowy

Myszka niewygodna, przyzwyczajenie do sterowania w smartfonach i tabletach górą? DuoPad pozwoli na kontrolę dotykiem nawet na zwykłych monitorach i laptopach.

DuoPad: przystawka zamienia każdy monitor w ekran dotykowy
Adam Bednarek

DuoPad to połączenie kamery i dotykowego panelu. Całość pozwala sterować tak, jak na dotykowym ekranie - tyle że na dowolnym komputerze lub laptopie. Jedynym warunkiem jest posiadanie Windows 8, 8.1 lub 10.

DuoPad - The Next Gen Trackpad

Oczywiście nie stukamy w monitor. Na ekranie mamy imitację ręki, dzięki czemu dokładnie wiadomo, gdzie nasza dłoń się znajduje - ma to sprawiać wrażenie, że faktycznie korzystamy z ekranu dotykowego. Poza tym DuoPad działa jak standardowy dotykowy panel. Możemy po nim przesuwać palce, naciskać, smyrać, żeby przybliżyć lub oddalić. Dokładnie tak jak jest na smartfonach i tabletach.

Obraz

Pomysł jest bardzo ciekawy, na pewno dużo lepszy od “myszki z projektora”. DuoPad daje nam gwarancję wygody. Stukanie w panel jest przyjemniejsze od walenia palcami w biurko.

Obraz

Tylko czy DuoPad to poważny konkurent dla myszki? W codziennej pracy raczej nie zamieniłbym “gryzonia” na gadżet z Indiegogo. Widziałbym go za to jako dodatek - do przeglądania Internetu czy grania w proste gry. Choć, prawdę mówiąc, myszka w dłoni wcale mi nie przeszkadza.

Myszka w podróży

Tyle że to wciąż gadżet, z którego będziemy korzystać przede wszystkim siedząc przy biurku. Nie wyobrażam sobie leżenia z nim w łóżku, nie mówiąc już o podróżach. A w takich przypadkach myszka ciągle radzi sobie bardzo dobrze i wszędzie jest dla niej miejsce. Może to właśnie klucz do sukcesu?

Obraz

Jeśli jednak komuś tradycyjna myszka zbrzydła, a 89 dolarów nie jest zaporową ceną, to warto zainteresować się zbiórką na Indiegogo. Twórcom idzie tam całkiem nieźle, bo zebrali już ponad pięć tysięcy dolarów. Cel to 30 tysięcy “zielonych”.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.