Dwuekranowy laptop, czy laptop i tablet? Compal FullVision to ciekawa koncepcja

Strona głównaDwuekranowy laptop, czy laptop i tablet? Compal FullVision to ciekawa koncepcja
06.02.2020 16:44
Compal FullVision - jeśli jeden ekran do laptopa to za mało
Compal FullVision - jeśli jeden ekran do laptopa to za mało
Źródło zdjęć: © ifworlddesignguide
Jan Domański
Jan Domański

Kolejny projekt firmy Compal (czyli producenta OEM, więc finalny sprzęt może wejść do sprzedaży pod inną marką). Tym razem nie pivot w laptopie, a dwa ekrany. Przynajmniej opcjonalnie, bo drugi jest odczepiany i może też pełnić rolę osobnego tabletu.

bESmWZNN

Zaprezentowane chociażby przez ASUSa modele laptopów dwuekranowych mają jedną wspólną cechę. Dodatkowy wyświetlacz znajduje się powyżej bądź poniżej klawiatury w głównej części komputera. To typowe rozwiązanie, ale patrząc na prace wieloekranową - jest zupełnie inne niż zazwyczaj. Choć i tak nie tak szalone jak siedmioekranowy laptop Aurora 7.

Compal podszedł do tematu klasycznie, choć jak mowa o laptopach, to i tak każdy wielomonitorowy model jest nietypowy. W jednym ułożeniu nasz komputer wygląda w pełni normalnie. Ot najklasyczniejszy z klasycznych laptopów. Jednak możemy przesunąć ekran w lewo na prowadnicy, aby zrobić miejsce dla doczepianej drugiej matrycy. Wtedy otrzymujemy niejako dwa "sklejone" monitory mocno wychodzące poza obrys laptopa.

381459909285592810
Źródło zdjęć: © ifworlddesignguide

Klasyczne 15,6" lub podwójny ekran jak ultrapanorama

Jeden ekran ma przekątną 15,6 cala, a z połączenia obu dostajemy duży (choć przedzielony ramkami pośrodku) monitor 29-calowy o ultrapanoramicznych proporcjach obrazu 32:9. To świetne rozwiązanie dla ludzi, którzy czasem muszą popracować inaczej niż stacjonarnie, a cenią sobie ultrapanoramiczne ekrany lub wykonywanie swoich zadań na więcej niż jednym monitorze.

bESmWZNP

Co więcej, dodatkowy ekran według opisu z IF World Design Guide mógłby działać jako samodzielny tablet. Na razie nie możemy jednoznacznie zinterpretować roli tej części zestawu w trybie niezadokowanym, ale nasuwa się na myśl normalny tablet 15,5 cala (na Androidzie lub Windowsie) z możliwością podpięcia jako drugi ekran głównego laptopa.

Udostępnij:
bESmWZNZ
Komentarze (0)
bESmWZOL