"Dziwny" staruszek skonstruował automatyczną, elektryczną kuszę (wideo)

Co w wolnym czasie robi Twój sąsiad? Jeżeli wygląda tak, jak ten starszy pan, i ma podobne hobby to odmowa pożyczenia mu szklanki cukru zdecydowanie nie wchodzi w grę.

"Dziwny" staruszek skonstruował automatyczną, elektryczną kuszę (wideo)
Marek Maruszczak

09.12.2009 | aktual.: 14.03.2022 09:29

Co w wolnym czasie robi Twój sąsiad? Jeżeli wygląda tak, jak ten starszy pan, i ma podobne hobby to odmowa pożyczenia mu szklanki cukru zdecydowanie nie wchodzi w grę.

Kusza widoczna na nagraniu to tylko jeden z wynalazków pracowitego mężczyzny. Łącznie skonstruował sześć sztuk strzeleckich narzędzi. Różnią się między sobą ładownością, siłą naciągu oraz „napędem”.

Model pokazany na filmie to dziesięciostrzałowa Mk2 Automatic Bow. Dzięki elektrycznemu mechanizmowi naciągowemu, każdy bełt jest wyrzucany, co 1,25s. Silnik 12 – 15v zapewnia pięćdziesięciofuntowy naciąg i efektywny zasięg ~27m. Broń zasilana jest przez 12 akumulatorków NiCd, które wystarczają na wystrzelenie stu magazynków, na jednym ładowaniu.

To tyle, jeżeli chodzi o suche fakty. Jeżeli interesują Was także klasyczne kusze, kusze kieszonkowe, gęsi hodowlane, papugi oraz fotografia 3D to koniecznie zajrzyjcie na stronę brodatego człowieka renesansu.

Źródło: awhiteUbergizmo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.