Elektronika w służbie zdrowego snu [wideo]

Automatyczne zamykanie okien w sypialni – to brzmi jak szczyt lenistwa. Nie w tym przypadku. Poznajcie mężczyznę, który dzięki własnej pomysłowości może pospać trochę dłużej, nie przejmując się pociągami hałasującymi tuż pod jego domem.

Fot. double-h, Flickr.com, CC license
Fot. double-h, Flickr.com, CC license
Maciek Kurek

17.09.2011 09:00

Automatyczne zamykanie okien w sypialni – to brzmi jak szczyt lenistwa. Nie w tym przypadku. Poznajcie mężczyznę, który dzięki własnej pomysłowości może pospać trochę dłużej, nie przejmując się pociągami hałasującymi tuż pod jego domem.

Zapewne większość z Was słyszała o inteligentnych budynkach. System czujników i detektorów połączonych z komputerem pozwala na sterowanie temperaturą wnętrza, zarządza systemami bezpieczeństwa i wieloma innymi. Inteligentny dom obniży rachunki za prąd i ogrzewanie, odstraszy złodziei, ale jest jedna rzecz, z którą sobie nie radzi – hałas za oknem.

Tory kolejowe biegnące niedaleko domu były zmorą Eda Rogersa i jego rodziny. Niedługo po przeprowadzce na przedmieścia okazało się, że pociągi przejeżdżające nad ranem nie dają im spać. Rozwiązaniem mogła być przeprowadzka, spanie przy zamkniętych oknach, albo... elektronika.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/09/ed_rogers.jpg)

Ed zbudował system, który automatycznie wykrywa zbliżający się pociąg i zamyka okna na czas jego przejazdu. Okna otwierają się ponownie, gdy skład oddali się od jego domu. W tym celu mężczyzna wykorzystał zaprojektowane przez siebie sterowniki oparte na platformie Arduino. Kamera internetowa ustawiona w oknie wykrywa zbliżający się pociąg i zamyka okno.

Na filmie poniżej możecie zobaczyć, że cała operacja wymaga trochę czasu, ale z pewnością to lepsze rozwiązanie niż zrywanie się z łóżka, by zamknąć okna.

Źródło: Technabob

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.