Elektryczny samolot Rolls-Royce'a pobił rekord. Historyczny lot

Elektryczny samolot Rolls-Royce'a pobił rekord. Historyczny lot

Spirit of Innovation, Rolls-Royce
Spirit of Innovation, Rolls-Royce
Źródło zdjęć: © YouTube
23.11.2021 07:22

Elektryczny samolot Rolls-Royce'a pobił rekord prędkości. Spirit of Innovation, bo tak nazywa się pojazd, zapisał się tym samym w historii.

Elektromobilność postępuje nie tylko na ulicach. Spirit of Innovation to elektryczny samolot przygotowany przez firmę Rolls-Royce. Jak donosi PAP, pojazd zdołał osiągnąć podczas lotu testowego rekordową prędkość 623 kilometrów na godzinę, zapisując się tym samym na kartach historii.

Spirit of Innovation to samolot, w którym znajduje się miejsce tylko dla jednej osoby. Jest wyjątkowy - napędzają go wyłącznie silniki elektryczne. Podczas lotu testowego zdołał pobić ważne rekordy. Maksymalna prędkość, z którą się poruszał, to 623 km/h. Natomiast średnia prędkość na odcinkach 3 i 15 kilometrów wynosiła odpowiednio 555,9 i 532,1 kilometrów na godzinę.

Samolot firmy Rolls-Royce wzbił się też rekordowo szybko na wysokość 3000 metrów. Udało mu się to zrobić w ciągu 202 sekund. Jest to czas lepszy od poprzedniego rekordu o minutę.

Wyniki te udało się osiągnąć dzięki trzem silnikom elektrycznym. Ich łączna moc wynosi 400 kilowatów. Cała konstrukcja kosztowała firmę około 6 milionów funtów.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)