Elon Musk sprzedał swój ostatni dom. Zbiera środki na kolonizację Marsa

Elon Musk sprzedał swój ostatni dom. Zbiera środki na kolonizację Marsa

Elon Musk sprzedał ostatni dom
Elon Musk sprzedał ostatni dom
Źródło zdjęć: © YouTube
Karolina Modzelewska
10.12.2021 16:41

Elon Musk, CEO Tesli i SpaceX właśnie sprzedał swój ostatni dom za 30 milionów dolarów. Miliarder zrezygnował z luksusowej rezydencji na rzecz niewielkiego kontenera mieszkalnego, który wynajmuje w siedzibie swojej firmy kosmicznej w pobliżu Boca Chica w Teksasie.

O tym, że Elon Musk ma w planach sprzedaż swojej ostatniej rezydencji, informowaliśmy już kilka miesięcy temu. Wiadomo było również, że CEO Tesli i SaceX zamiast luksusowych rezydencji wybrał kontener mieszkalny, którego cena wynosi około 50 tysięcy dolarów. Musk nie kupił go jednak na własność, a zdecydował się na wynajem od swojej kosmicznej firmy SpaceX.

Elon Musk gromadzi środki na budowę kolonii na Marsie

Jak donosi Business Insider, Elon Musk od dawna powtarzał, że planuje sprzedać swoje nieruchomości, aby zyskać środki na budowę kolonii na Marsie. W czwartek, 2 grudnia miliarder pozbył się ostatniego domu – 47-akrowej nieruchomości w Hillsborough w San Francisco Bay Area. Według MLSListings.com została ona sprzedana za 30 milionów dolarów.

Elon Musk nabył wspomnianą posiadłość w 2017 roku za około 23 miliony dolarów. Po raz pierwszy nieruchomość została wystawiona na sprzedaż w czerwcu 2021 roku za 37,5 miliona dolarów. Niestety nie znaleziono na nią kupca. W październiku ponownie wystawiono ją na sprzedaż, tym razem za 31,99 miliona dolarów. Ostatecznie nieruchomość sprzedano za 30 milionów dolarów.

Kontener, w którym obecnie mieszka Elon Musk, ma powierzchnię około 35 metrów kwadratowych, posiada kuchnię, salon, łazienkę oraz łóżko i jest wyposażony w same najpotrzebniejsze rzeczy. Został wybudowany przez startup z Las Vegas – Boxabl, wykorzystujący duże, gotowe komponenty, nadające się do łączenia ze sobą na różne sposoby. Dzięki nim firma buduje domy w korzystnych cenach. Są one pokryte tlenkiem magnezu, który sprawia, że obiekty są ognioodporne, wodoodporne i odporne na pleśń.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)