ET Mini: mobilny projektor z bezprzewodowym strumieniowaniem wideo

Australijski startup zintegrował projektor z mocnymi głośnikami i najnowszymi technologiami komunikacji. Komfort przenoszenia i długi czas projekcji zapewnia mu natomiast wbudowana, pojemna bateria. Jakie funkcje oferuje ET Mini?

ET Mini: mobilny projektor z bezprzewodowym strumieniowaniem wideo
Jarosław Balcerzak

Składana konstrukcja o wadze tabletu

Niewielkie, przenośne projektory stanowią już oddzielny segment produktów, a wybór modeli jest większy niż kiedykolwiek wcześniej. Do nasycenia rynku wciąż jednak daleko, a więc kolejni producenci przedstawiają nowe pomysły na urządzenia proste w przenoszeniu i obsłudze, a jednocześnie zapewniające jak najlepszą jakość obrazu na jak największej przekątnej wyświetlania.

Podobną drogę obrał startup AcTek z australijskiego Sydney. Inżynierowie marki postanowili stworzyć produkt uniwersalny, czyli integrujący w sobie jak najwięcej rozwiązań i technologii. Projektor ET Mini powstawał od listopada 2015 roku i od samego początku projektowany był jako niezwykle kompaktowe i składane urządzenie.

Obraz

Otrzymał więc wymiary 152,4 × 160 × 63,5 mm i wagę 539 gramów, dzięki czemu bez problemu mieści się do podręcznej torby. Klasycznie czarna obudowa rozkłada się na dwie podobnych rozmiarów części. Pojedynczy zawias umożliwia ustawienie górnego modułu w nachyleniu od 0 do 90 st.

Na front trafiła optyka projektora, pokrętło ostrości, włącznik głośników, dwa przyciski głośności oraz dioda zasilania. Na odwrotnej stronie umieszczono włącznik, 8 przycisków sterowania, czytnik kart microSD, złącze zasilania, wejście audio jack oraz micro HDMI. Po stronie wewnętrznej mieści się jeszcze wyjście słuchawkowe oraz przycisk reset.

Obraz

Bezprzewodowe strumieniowanie wideo

Projektor wyświetla obraz w technologii DLP i rozdzielczości 854 × 480 pikseli. Źródłem światła jest lampa LED, a możliwa do uzyskania przekątna wynosi 37,8” z odległości 1 metra aż do maksymalnych 120”. Elektroniką zarządza 32-bitowy procesor ARM, natomiast systemem operacyjnym jest Android w wersji 4.4.

Na obu bokach ET Mini umieszczono stereofoniczne, wodoodporne głośniki o łącznej mocy 8 W. Wbudowana bateria litowo-jonowa o pojemności 5000 mAh zapewnia do 2,5 h odtwarzania wideo lub do 8 h muzyki. Projektor można zasilić także z powerbanku, o ile dany model zapewni prąd 5V i 2 A.

Treści wideo można do odtwarzania dostarczyć na trzy sposoby: poprzez port micro HDMI, na karcie microSD bądź bezprzewodowo, z dowolnego urządzenia z systemem Android lub iOS. Poza wbudowanym Wi-Fi projektor oferuje wsparcie także dla technologii Airplay, Miracast i DLNA. Muzykę można natomiast strumieniować dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth.

Obraz

Specyfikacja nie bez zastrzeżeń

ET Mini prezentuje się jako naprawdę uniwersalne urządzenie do wyświetlania filmów, zdjęć i odtwarzania muzyki. Jako takie szybko zresztą zyskuje zwolenników: po tygodniu obecności na Kickstarterze finansowanie projektu osiągnęło 14 100 z docelowych 30 tys. dol. W ciągu pozostałych 53 dni bez problemu ET Mini powinien więc zgromadzić wystarczające fundusze.

Szkoda jedynie, że twórcy projektora nie zdecydowali się na zwiększenie jego możliwości. Rozdzielczość 720p i Android 5.0/6.0 w obecnych czasach stanowi już standard, a opis produktu nie wspomina o uwzględnieniu korekcji zniekształceń trapezowych. Nie sprecyzowano także pojemności zastosowanej pamięci RAM oraz dokładnego modelu procesora.

Powyższe można ze zrozumieniem przemilczeć w przypadku urządzeń za 150 dol., tymczasem już na obecnym etapie ET Mini wyceniono na 234 dol. W oczach konstruktorów to zresztą wciąż niewiele, gdyż rynkowa cena ma rzekomo wynieść aż… 518 dol. Dostawy do wspierających wyznaczono na maj bieżącego roku.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.