Filmowy Wiedźmin dostał 150 tysięcy zł od PISF. Mało? Spokojnie, będzie więcej

Tomasz Bagiński wraz z ekipą na pewno dostaną "poważniejsze" pieniądze na filmowego Wiedźmina.

Filmowy Wiedźmin dostał 150 tysięcy zł od PISF. Mało? Spokojnie, będzie więcej
Adam Bednarek

11.10.2014 | aktual.: 10.03.2022 10:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Film Tomasza Bagińskiego otrzymał 150 tysięcy złotych dofinansowania - czytamy od wczoraj. To bez wątpienia radosna nowina, bo PISF ocenił projekt jako “bardzo dobry”.

Filmowy Wiedźmin z małym budżetem?

Zastanawiać może jednak niewielka suma. Platige Films Sp. z o.o. prosiło o 200 tysięcy, a dostało “jedynie” 150 tysięcy. Dlaczego tak mało?

Odpowiedź jest prosta - na razie nie finansowano produkcji filmu. Tomasz Bagiński i spółka dostali pieniądze na “rozwój projektu”. A to nie to samo, co “produkcja filmów fabularnych”.

Obraz

Tu już liczby są znacznie większe. Na przykład “Nienawiść” Wojciecha Smarzowskiego to 4 miliony złotych dofinansowania. “Prosta historia o morderstwie” Arkadiusza Jakubika - 2 miliony. To tylko kilka przykładów na to, ile z PISF można “wyjąć”. I Wiedźmin Tomasza Bagińskiego na pewno ma na to szanse.

Nie trzeba się więc obawiać, że Tomasz Bagiński dostanie drobne pieniądze na produkcje filmu. Choć na pewno to temat do dyskusji, czy w Polsce może powstać film, o jakim marzą fani Wiedźmina. Nie tak dawno spierałem się o to z Łukaszem.

Obraz

On twierdził, że warto być optymistą, ja miałem obawy. Bo przecież nawet najwyższe sumy od PISF i lokalnych sponsorów mogą nie wystarczyć. A czy ktoś z Hollywood wyłoży pieniądze?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (11)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.