Fitbit Versa 2. Nowy smartwach z ekranem AMOLED i sterowaniem głosowym

Fitbit Versa 2. Nowy smartwach z ekranem AMOLED i sterowaniem głosowym

Fitbit Versa 2. Nowy smartwach z ekranem AMOLED i sterowaniem głosowym
Bolesław Breczko
28.08.2019 10:27, aktualizacja: 09.03.2022 08:58

Prawdopodobnie na targach IFA 2019 Fitbit pokaże swój najnowszy produkt: smartwatch Versa 2 z ekranem AMOLED i sterowaniem głosowym. Targi IFA 2019 rozpoczynają się na początku września. Będziemy tam na miejscu.

O nowym gadżecie od Fitbit informuje portal WinFuture.de. Jednymi z głównych nowości w zegarki ma być ekran AMOLED (zamiast LCD) i sterowanie głosowe. Dzięki zastosowaniu ekranu AMOLED smartwatch otrzyma funkcję Always-On-Display. To możliwość wyświetlania np. godziny na wyłączonym ekranie, która ogranicza zużycie baterii.

Ogólny design zegarka pozostanie bez zmian, ale zmniejszeniu ulegnie ekran smartwatcha. Ten będzie miał 1,1 cala (wcześniejsza wersja ma 1,34 cala) i rozdzielczość 240 x 240 pikseli (poprzednio 300 x 300 pikseli). Minimalnie zmniejszy się też całkowita przekątna koperty zegarka z 34 do 28 mm.

Fitbit Versa 2 będzie odrobinę cięższy od poprzednika, co najprawdopodobniej spowodowane jest większą baterią, która ma zapewnić 4 dni nieprzerwanego działania. Smartwatch będzie ważył 40 gramów.

Zegarek został wyposażony w Bluetoot, monitor pracy serca, 2,5 gigabajta pamięci wewnętrznej. Smartwatch będzie też wodoodporny do 50m.

Model Versa 2 będzie też wyposażony w moduł NFC i system płatności bezgotówkowej Fitbit Pay. To podobny do Google Pay i Apple Pay system, który w Polsce dostępny jest w banku Santander oraz przez kartę Revolut.

Smartwatch ma być także wyposażony w możliwość sterowania głosowego. Na razie jednak nie wiadomo, w jakich krajach i w jakich językach usługa będzie dostępna. Wg portalu WinFuture.de Fitbit Versa 2 ma kosztować 200 euro za wersję podstawową i 230 euro za wersję specjalną.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)