Gigantyczny model samolotu F‑18. Youtuber spełnił marzenie widzów [Zobacz wideo]

Gigantyczny model F-18. Youtuber stworzył go na prośbę widzów
Gigantyczny model F-18. Youtuber stworzył go na prośbę widzów
Źródło zdjęć: © YouTube
Michał Skorupka

27.09.2020 12:58, aktual.: 08.03.2022 14:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Popularny youtuber postanowił spełnić marzenie widzów i skonstruował ogromny model samolotu bojowego F-18. W zbudowaniu repliki maszyny pomógł mu inżynier lotnictwa marynarki USA. Poniżej prezentujemy filmik, w którym twórca zdradza szczegóły projektu.

Choć youtuberzy zdążyli przyzwyczaić nas do swojej ogromnej pomysłowości i rozmaitych talentów, nie oznacza to, że przestali nas zaskakiwać. Jednym z kanałów będących idealnym przykładem na to, że w sieci wciąż jest sporo miejsca dla charyzmatycznych ludzi, jest popularny PeterSripol. Jego autor niejednokrotnie zachwycał swoimi wynalazkami, jednak tym razem stworzył coś absolutnie wyjątkowego.

Fani poprosili gwiazdę internetu o zbudowanie repliki samolotu wielozadaniowego F-18. Choć poprzeczka została postawiona niezwykle wysoko, inżynier postanowił sprostać wyzwaniu. Efekty jego pracy robią ogromne wrażenie.

Do stworzenia modelu F-18, autor kanału PeterSripol wykorzystał piankę modelarską, papier oraz prawdziwą turbinę odrzutową. W przygotowaniach pomógł mu inżynier lotnictwa Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, który może pochwalić się ogromnym doświadczeniem w pracy z prawdziwymi myśliwcami bojowymi. Youtuber skorzystał z jego rad na temat konstrukcji poprowadzenia dyszy silnika i jego zamontowania. Na swoim kanale postanowił podzielić się z widzami szczegółami na temat całego projektu. Wideo jest dostępne poniżej.

Making a GIANT F-18 with a real JET TURBINE | Sailor VS | U.S. Navy

F-18, znany również jako Hornet (szerszeń), to amerykański pokładowy samolot naddźwiękowy, samolot myśliwski oraz myśliwiec wielozadaniowy zdolny do działań w każdych warunkach atmosferycznych.

Data pierwszego oblotu maszyny to 18 listopada 1978 roku. Jej maksymalna prędkość wynosi 1,8 Ma. Samolot był wspólnym projektem koncernów: McDonnell Douglas, Boeing i Northrop.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)