Jak donosi CNET, nowe projekty Google'a to także okulary MR (mixed reality), kontrolery VR, które pozwalają poczuć wagę wirtualnych obiektów, oraz nowe smartwatche.

bESXcBgB

Najbardziej niezwykłym z nowych gadżetów jest jednak zaawansowany technologicznie tymczasowy tatuaż, który robi z ciała gigantyczny touchpad.

CNET donosi, że ideą stojącą za projektem tatuażu, nazwanym SkinMarks, jest sprawienie, aby interakcja z technologią była bardziej naturalna. SkinMarks może być nakładany na palce lub części dłoni, które kontrolujemy za pomocą instynktownej, delikatnej motoryki - używamy czujników poprzez zgięcie palca lub ściśnięcie pięści.

bESXcBgD

Cenne dane

– Dzięki niewielkiej grubości i rozciągliwości tatuażu jest on wystarczająco cienki i elastyczny, aby dostosować się do nieregularnej geometrii, np. zgięć i wystających kości – poinformowali naukowcy z Uniwersytetu w Saarland, którzy opracowali tę technologię dla Google'a.

Oprócz chęci pokonania Facebooka i Apple'a na tym polu Google ma jeszcze inną motywację dla rozwijania tego rodzaju technologii – zbieranie jeszcze większej ilości danych o użytkownikach. Spersonalizowane reklamy przynoszą firmie ponad 160 mld usd rocznie (ok. 627 mld zł), a zupełnie nowe kategorie danych, które dostarczałyby takie technologie, jak tego rodzaju tatuaże, są jeszcze bardziej wartościowe.

Komentarze (2)
bESXcBhz