Inteligentna odzież – przegląd najciekawszych modeli

Czapki ze słuchawkami bez problemu komunikują się ze smartfonem za pomocą bluetooth
Czapki ze słuchawkami bez problemu komunikują się ze smartfonem za pomocą bluetooth
Źródło zdjęć: © archos.com
Tomasz Karkuć

06.11.2017 09:56, aktual.: 09.03.2022 09:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sklepach powoli pojawia się inteligentna odzież, która jest dostosowana do rosnących potrzeb ludzi. Teraz nawet z pozoru zwykła czapka może być wyposażona w technologię Bluetooth, która rozwiązuje problem z plączącymi się kablami. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Przedstawiamy najbardziej praktyczne inteligentne ubrania.

Inteligentna czapka Bluetooth

Czapka ze słuchawkami, lub jak kto woli czapka Bluetooth, to obecnie jedno z najmodniejszych inteligentnych ubrań. Nic dziwnego – przewody słuchawkowe, które poniewierają się pomiędzy uszami a telefonem denerwują wielu użytkowników smartfonów, którym utrudnia to spacerowanie, a zwłaszcza bieganie. Zaletą czapek Bluetooth jest też fakt, że są one wodoodporne, a ich parametry technologicznie nie muszą być gorsze od tych, które charakteryzują standardowe douszne słuchawki Bluetooth.

Zainteresowani? Ta czapka Bluetooth to szczyt wygody:

Maksymalny czas rozmów telefonicznych w przypadku inteligentnych czapek Bluetooth może wynieść nawet 6-8 godzin, a dołączone do nich urządzenie jest w stanie pracować w trybie czuwania nawet przez ponad dwie doby. Poza tym czapki ze słuchawkami mają wbudowany mikrofon, ale niekoniecznie są przez to cięższe od zwykłych nakryć głowy.

Warto pamiętać, że czapki Bluetooth, tak jak zresztą inne produkty z segmentu inteligentnej odzieży, mogą być normalnie prane. Wcześniej jednak trzeba wyjąć z nich całą elektronikę.

Inteligentna czapka z latarką

Teraz propozycja dla traperów, czyli czapka z latarką. To jeden z pierwszych produktów reprezentujących inteligentną odzież, jaki pojawił się na rynku. Kilka lat temu takie czapki w większości miały jednak dość prymitywne oświetlenie, które nie pozwalało np. bezpiecznie chodzić nocą po lesie. Obecnie latarki umieszczane na czapkach mają nowoczesne i wytrzymałe diody LED, które pozwalają wyraźnie zobaczyć obiekty znajdujące się nawet w odległości kilkunastu metrów.

Polecamy ten topowy model wśród czapek z latarką:

Dobre czapki z latarką można rozpoznać m.in. po tym, że ich diody LED są ustawione pod różnymi kątami – zwłaszcza w taki sposób, by rzucały światło bezpośrednio pod nogi. Poza tym warto zwracać uwagę na to, w ile diod jest wyposażona taka inteligentna czapka – jedna czy dwie lampki to za mało, by moć spokojnie chodzić w ciemności.

Inteligentna kurtka z akumulatorem

Osoby, według których zwykła kurtka zimowa nie daje odpowiedniego ciepła, powinny rozważyć zakup kurtki z akumulatorem. To inteligentne ubranie często jest elementem stroju roboczego dla ludzi wykonujących prace fizyczne, ale może być też stosowane na co dzień. Fenomen inteligentnej kurtki polega na tym, że pod jej wierzchnią warstwą rozmieszczone są tzw. strefy grzejne, które po naładowaniu akumulatorem mogą oddawać ciepło z różną intensywnością. Jest to możliwe dzięki stosowanej w kurtce regulacji grzania.

Ta kurtka z akumulatorem świetnie sprawdzi się nie tylko podczas srogiej zimy:

Czas grzania kurtki akumulatorowej zależy od ustawionego poziomu ciepła. Przy największej intensywności grzania to "ubranie przyszłości" będzie spełniać swoją funkcję przez nie więcej niż 2 godziny, ale przy mniejszej – nawet kilka razy dłużej. Oczywiście jak na tak nowoczesne inteligentne ubranie przystało, kurtka z akumulatorem jest zazwyczaj produkowana z solidnych, wodoodpornych i nieprzepuszczających wiatru materiałów.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)