HP Powerup Backpack: poręczny plecak, którym naładujemy smartfona, tablet i laptopa

HP Powerup Backpack: poręczny plecak, którym naładujemy smartfona, tablet i laptopa

HP Powerup Backpack: poręczny plecak, którym naładujemy smartfona, tablet i laptopa
Jarosław Balcerzak
16.08.2016 09:08, aktualizacja: 10.03.2022 09:31

Już wkrótce powerbank i plecak do laptopa będą mogły oznaczać ten sam gadżet. HP wprowadza do swojej oferty akcesorium, które pozwoli na długo zapomnieć o dostępie do sieci elektrycznej. Jakie możliwości zaoferuje niezbędnik mobilnego gracza?

Na ratunek posiadaczom laptopów

Ciężko dopatrzyć się naprawdę istotnych różnic w konstrukcji i funkcjach dostępnych na rynku powerbanków. Zawsze jest to tuba lub prostopadłościan, oferujący ładowanie od jednego do kilku smartfonów lub tabletów. Rozgrywkę na powyższych wydłużono w ten sposób niewielkim kosztem. Użytkownicy laptopów mieli mniej szczęścia – powerbanki o napięciu wyjściowym rzędu 19-20 V wprawdzie się na rynku pojawiły, ale w niewielu wariantach i przeważnie marnej jakości.

HP zamierza to zmienić, łącząc przenośny bank energii z innym niezbędnym mobilnemu graczowi akcesorium – plecakiem do notebooka. Wymiary 16×33×50 cm pozwalają mu pomieścić laptopy o przekątnej do 17,3”, a waga 1,92 kg umożliwi dłuższy spacer bez narażania się na dyskomfort. Z zewnątrz plecak wykończono wytrzymałym materiałem, który dobrze radzi sobie ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Mimo to, dla pewności i komfortu otrzymujemy jeszcze dedykowany, przeciwdeszczowy pokrowiec.

Obraz

Pojemność i uniwersalność jako motto przewodnie

Za dostarczenie energii odpowiada akumulator o pojemności 22400 mAh (84Wh), do którego wraz z plecakiem otrzymujemy niezbędne przewody oraz adaptery (również do smartfonów i tabletów). Nie zabrakło typowych dla powerbanków czujników temperatury oraz systemów zabezpieczeń elektronicznych. Nieporządku nie trzeba się obawiać, a to dzięki dobrze przemyślanemu systemowi organizacji przewodów wewnątrz plecaka.

Najważniejsze pytanie dotyczy oczywiście faktycznej skuteczności dołączonego powerbanku. Deklarowane przez producenta wartości ładowania wynoszą: dla laptopa 19.5 V 3,33 A, a dla złącz USB 5V 2,4 A oraz 5V 2A. Według producenta ma to zapewnić pełne, jednokrotne naładowanie niemal każdego z dostępnych na rynku laptopów HP lub nawet 10-krotne smartfona. Zasilając więcej niż jedno urządzenie mamy także możliwość ustalenia priorytetu dla każdego z osobna.

Obraz

Kosztowny, ale trudny do zastąpienia gadżet

Mobilni posiadacze laptopów mają prawo wyczekiwać na produkt z zainteresowaniem. O ile zmotoryzowana część z nich może się wspomóc choćby ładowarką samochodową, pozostali mają z żywotnością baterii w laptopie niemały kłopot. Pomysł HP jest trafiony z co najmniej dwóch istotnych powodów: celuje w faktyczne zapotrzebowanie użytkowników wydajniejszych urządzeń oraz proponuje rozwiązanie tak wygodne, jak to tylko możliwe.

Któż bowiem porusza się wyłącznie z wydajnym notebookiem - bez zasilacza, niekiedy myszy, bywa że podkładki chłodzącej i innych akcesoriów, które mamy prawo zechcieć zabrać ze sobą. HP Powerup Backpack nie jest produktem dla posiadaczy ultrabooków, a raczej mobilnych entuzjastów gamingu, którzy już dziś niemało noszą z laptopem w torbie… lub plecaku właśnie. Nowość od HP można już zamawiać w przedsprzedaży na Amazonie, w cenie 199,99 dol., a premierę wyznaczono na 14 września 2016.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)