Hyper Clack Tactile Mechanical Keyboard: klawiatura dla fanów oryginalnego SNESa

Hyper Clack Tactile Mechanical Keyboard: klawiatura dla fanów oryginalnego SNESa

Hyper Clack Tactile Mechanical Keyboard: klawiatura dla fanów oryginalnego SNESa
Jarosław Balcerzak
27.12.2016 07:51, aktualizacja: 10.03.2022 08:49

Ofertę osobliwych klawiatur powiększa właśnie Hyper Clack od Hyperkina. Wizualnie przypomina oryginalnego SNES-a, korzystając przy tym z trwałych przełączników mechanicznych. Czym poza designem ma coś do zaoferowania?

Nowość od weterana produktów retro

Nintendo może zacierać ręce – najbardziej kultowe z jego produktów wciąż pozwalają sprzedawać współczesne konsole, gry i peryferia. Za przykład niech posłuży odświeżona wersja NES-a, Classic Edition: do sprzedaży trafiła ok. miesiąca temu w cenie 60 dol., sprzedając się niemal natychmiastowo. Na taką lojalność klientów może liczyć chyba wyłącznie Apple.

Tym razem na fenomenie postanowiła skorzystać marka Hyperkin, znana z urządzeń i akcesoriów retro. Ta sama, która do sprzedaży wprowadziła niedawno handhelda z ekranem 4.3”, będącego przenośną konsolą SNES w obudowie w formie jej kultowego pada. Kolejna nowość Hyperkina to już typowo pecetowe akcesorium – klawiatura mechaniczna.

Obraz

Klawiatura o kolorystyce kultowego pada

Jej wygląd kojarzy się jednoznacznie, a to za sprawą nieprzypadkowych kolorów. Ciemny fiolet ma ten sam odcień co przyciski A i B na padzie oryginalnego SNES-a, jasny fiolet zdobił X i Y, natomiast oba odcienie szarości odpowiadają tym na obudowie pada. Do sentymentu odwołuje się nawet czcionka na pudełku – do złudzenia podobna do używanej wówczas przez Nintendo.

W klawiaturze zastosowano podświetlane przełączniki mechaniczne Gaote Blue, zgodne z nakładkami na popularne Cherry MX. Warto również wspomnieć o podświetlanej na purpurowo listwie na froncie, gdyż… o niczym więcej już powiedzieć nie sposób. Producent nie udostępnił żadnych informacji technicznych poza rodzajem przełączników.

Obraz

Produkt raczej niszowy

Można by powiedzieć – jaka klawiatura jest, każdy widzi. Tak właśnie jest w tym przypadku: o skali jej sprzedaży zadecyduje siła sentymentu. Będzie musiała okazać się całkiem spora ponieważ w cenie 99.99 dol. nie brakuje produktów konkurencji o całkiem interesującej specyfikacji.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)