Idealne buty na zimę. KickSpike mają wysuwane z podeszwy kolce

Idealne buty na zimę. KickSpike mają wysuwane z podeszwy kolce

KickSpike - zimowe buty z wysuwanymi kolcami
KickSpike - zimowe buty z wysuwanymi kolcami
Łukasz Michalik
04.10.2018 10:51, aktualizacja: 09.03.2022 09:12

Coraz chłodniejsze poranki zwiastują nieuchronne – już niebawem czekają nas przymrozki, pierwsze zamarznięte kałuże, a trochę później – oblodzone chodniki, których pokonanie bywa czasem sportem ekstremalnym. Na szczęście powstały buty, które rozwiązują ten problem.

Zima to piękna pora roku. Niestety, wraz z otulającym świat białym puchem pojawiają się przeszkody, które są nie tylko uciążliwe, ale przy odrobinie pecha mogą okazać się niebezpieczne. Oblodzone chodniki, śliskie krawężniki, zamarznięte kałuże… Jak pokonać je bez ryzyka upadku?

Turyści, poruszający się po oblodzonych szlakach stosują raki albo mniejsze, możliwe do szybkiego założenia i ściągnięcia, raczki – rodzaj uprzęży z metalowymi zaczepami, ułatwiającymi pokonanie oblodzonych odcinków. Sprzęt, przydatny na turystycznych szlakach w mieście wyglądałby jednak dość osobliwie.

KickSpike - zimowe buty z wysuwanymi kolcami
KickSpike - zimowe buty z wysuwanymi kolcami

Buty z wysuwanymi kolcami

Z drugiej strony buty z podkutą, wyposażoną w metalowe wypustki podeszwą, raczej średnio sprawdzają się poza oblodzonymi obszarami – idąc w nich choćby po zwykłym chodniku robilibyśmy hałas niczym maszerująca kohorta rzymskich legionistów. Rozwiązaniem, które odpowiada na wszystkie te problemy, są buty KickSpike. Co w nich wyjątkowego?

Ich przeznaczenia możemy domyślać się już po ich pochodzeniu – pomysłodawcą butów jest Kanadyjczyk, a sprzedaje je firma z Alaski. Niezwykłą funkcją tych butów są wysuwane – w razie potrzeby – z podeszwy kolce z twardego węglika wolframu.

Idealne na szlak i do miasta

Wystarczy wcisnąć umieszczony w pięcie buta przełącznik, by z naszej podeszwy wysunęło się sześć kolców, dzięki którym pewnie, bez żadnego problemu możemy poruszać się po lodzie. Gdy pokonamy oblodzony odcinek, wystarczy ponownie stuknąć piętą, a kolce natychmiast się schowają. Parę KickSpike można kupić za 349 dol. (ok. 1310 zł).

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)