IDF 2011 pod znakiem... ultrabooków z Ivy Bridge! [wideo]

Na trwającej od wczoraj konferencji IDF 2011 królują ultrabooki wyposażone w procesory Ivy Bridge. Swoje cacka pokazują zarówno producenci OEM jak i ODM. Jakie są ultramobilne maluchy nowej generacji?

Ultrabook Pegatrona (fot. Notebookitalia.it)
Ultrabook Pegatrona (fot. Notebookitalia.it)
Jacek Klimkowicz

14.09.2011 | aktual.: 11.03.2022 10:52

Na trwającej od wczoraj konferencji IDF 2011 królują ultrabooki wyposażone w procesory Ivy Bridge. Swoje cacka pokazują zarówno producenci OEM jak i ODM. Jakie są ultramobilne maluchy nowej generacji?

W San Francisco jak na razie dominują modele z 13,3" ekranami HD. Cieszy fakt, że Pegatron, który przygotował 2 ultrabooki w jednym z nich pokusił się o matową matrycę. Szkoda, że większość modeli wchodzących właśnie do sprzedaży ma lustrzane panele LCD...

Pegatron Ivybridge Ultrabook Hands On at IDF 2011

Na tym jednak nie koniec. Tenże producent zdołał także zmieścić w tak smukłej konstrukcji napęd optyczny. Niemożliwe? A jednak!

Pegatron Ivybridge Ultrabook Hands on at IDF 2011

Oczywiście szczegółowe specyfikacje na razie pozostają tajemnicą. W urządzeniu Pegatrona można zauważyć czytnik kart pamięci, porty USB 3.0 i 2.0 oraz Ethernet, a także wyjście HDMI.

Foxconn Brand Ultrabook Hands On at IDF 2011

Ultrabooki Foxconna i Inventeca wykonane ze szczotkowanego aluminium dokładają do tego zestawu także sloty na karty SIM, jako, że mają wbudowane modemy 3G/4G.

Inventec Ivybridge Ultrabook Hands On at IDF 2011

Na IDF 2011 nie zabrakło również prototypu LG, prezentowanego pod nazwą kodową Shuriken Eighteen. Poza niezwykle błyszczącą, czarną obudową maluch nie wyróżniał się zbytnio na tle konkurencji.

Hands On of the LG 2012 Intel Ivy Bridge Ultrabook at IDF 2011

Pokazane konstrukcje mają oczywiście cechę wspólną - są napędzane przez procesory Intel Core trzeciej generacji. Przewiduje się, że maluchy trafią do sprzedaży już na początku przyszłego roku.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.