IKEA Råvaror – meble dla współczesnych nomadów. Idealne podczas przeprowadzki

IKEA Råvaror – meble dla współczesnych nomadów. Idealne podczas przeprowadzki

IKEA Råvaror - meble dla miejskich nomadów
IKEA Råvaror - meble dla miejskich nomadów
Łukasz Michalik
19.06.2019 08:26, aktualizacja: 09.03.2022 09:02

Podczas przeprowadzki meble stanowią zazwyczaj spory problem. Duże, ciężkie, a podczas demontażu łatwe do uszkodzenia. IKEA postanowiła rozwiązać ten problem. W ofercie firmy pojawiły się meble IKEA Råvaror dla osób, które często się przeprowadzają.

Statystyczny Polak jest – na tle mieszkańców innych rozwiniętych krajów – mało mobilny. Dowodzą tego dane, zbierane podczas spisów powszechnych. W Finlandii ponad 12 proc. respondentów zmieniło miejsce zamieszkania w ciągu roku, poprzedzającego badanie. W Polsce dotyczy to zaledwie 1,4 proc. mieszkańców.

Mobilność rośnie jednak wraz ze spadkiem wieku. Młodsi przeprowadzają się częściej i chętniej, a trend ten coraz bardziej się nasila.

Meble na przeprowadzkę

Dostrzegła to IKEA, która zaproponowała nową kolekcję mebli, opracowanych z myślą o osobach, które często się przeprowadzają.

Zapytaliśmy, czego potrzeba, by zmienić niewielką przestrzeń w dom. I co jest potrzebne, by zadomowić się nawet wtedy, gdy niebawem będziesz przeprowadzać się do innego miejsca?

Odpowiedzią jest seria mebli IKEA Råvaror. To zestaw mebli i wyposażenia zaprojektowany tak, by łatwo umeblować nim niewielką przestrzeń.

IKEA Råvaror - meble dla miejskich nomadów
IKEA Råvaror - meble dla miejskich nomadów

Meble IKEA łatwe w transporcie

Choć IKEA słynie z mebli, składanych samodzielnie przez użytkowników, w tym przypadku wyzwaniem było zaprojektowanie nowej serii tak, by przy wielokrotnym demontażu i montażu nie odnosiła uszkodzeń, a połączenia nie traciły na spoistości.

Do tego wszystkie meble dają się łatwo rozłożyć na niewielkie, lekkie i łatwe w transporcie części. Pod uwagę zostały wzięte m.in. takie kwestie, jak łatwość manewrowania paczkami w ciasnych klatkach schodowych czy transport ich w niewielkiej windzie.

Råvaror to nowa kolekcja zaprojektowana z myślą o tych realiach. Składa się z przedmiotów, które szybko przekształcają małe mieszkania w elegancką przestrzeń komfortowego domu.

Na dostępność nowej kolekcji w sklepach trzeba będzie trochę poczekać. Seria Råvaror trafi do sprzedaży w szwedzkiej sieci we wrześniu 2020 roku.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)