IKEA Uppleva: produkowany w Polsce telewizor ze sklepu meblowego

IKEA Uppleva to seria mebli i sprzętu RTV, obejmująca pasujące do siebie telewizory, meble, zestawy audio i akcesoria. Co oferują wchodzące w skład tej serii telewizory IKEA?

IKEA Uppleva
IKEA Uppleva
Łukasz Michalik

02.06.2016 | aktual.: 10.03.2022 09:42

Polski telewizor

Ingvar Kamprad, założyciel firmy IKEA i jeden z najbogatszych ludzi świata, drogo zapłacił za robienie interesów z Polakami. Choć dostawy mebli z Polski pozwoliły mu przetrwać trudny okres i rozwinąć firmę, to współpraca nie była łatwa. Jak wspomina sam Kamprad, wymagała wypicia morza wódki, co skończyło się alkoholizmem założyciela IKEA.

Pół wieku później IKEA nadal zamawia i produkuje w Polsce. Są to jednak nie tylko proste meble, ale również coś bardziej zaawansowanego – telewizory IKEA Uppleva.

IKEA Uppleva
IKEA Uppleva

Telewizory IKEA Uppleva

IKEA słynie z mebli do samodzielnego złożenia i gdy zaczęły krążyć pierwsze plotki, dotyczące pojawienia się w ofercie firmy również sprzętu RTV, żartom na ten temat nie było końca. Tym bardziej, że niedługo wcześniej IKEA zaprezentowała nietypowy gadżet reklamowy, jakim był aparat fotograficzny, wykonany z tektury.

Telewizory IKEA to jednak zupełnie normalny sprzęt RTV, a od modeli innych producentów różni go przede wszystkim to, że jest częścią systemu Uppleva, w skład którego wchodzą telewizory, sprzęt audio, meble i akcesoria, zaprojektowane tak, by do siebie pasowały. Można kupić proponowane przez IKEA zestawy, można skompletować własny zestaw albo zdecydować się na tylko jeden z jego elementów.

IKEA Uppleva
IKEA Uppleva

Kto produkuje sprzęt znanych marek?

Sam telewizor – choć sprzedawany pod marką IKEA – jest dziełem chińskiej firmy TCL. Choć marka jest raczej mało znana na polskim rynku, to potentat branży elektronicznej – produkuje telewizory dla JVC, Thomsona (marka TCL), marek własnych różnych elektromarketów, a także dla IKEA. Fabryka, w której powstają telewizory Uppleva, mieści się w Żyrardowie.

Telewizory IKEA Uppleva (drugiej generacji) to obecnie 3 modele smart TV o przekątnej 40, 48 i 55 cali, z czego dwa większe oferują funkcję 3D. Funkcje smart są obejmują dostęp do YouTube’a i najważniejszych serwisów społecznościowych, jak Facebook czy Twitter. Niestety, wśród obsługiwanych serwisów nie ma Netfliksu.

Telewizory oferują rozdzielczość Full HD, wspierają DLNA, są wyposażone w gniazdo LAN i moduł Wi-Fi, gniazdo antenowe, S/PDIF, a także po 3 gniazda USB 2.0 i HDMI. Za dostępne w Polsce modele trzeba zapłacić odpowiednio 2399, 3299 i 4199 złotych.

IKEA Uppleva
IKEA Uppleva

System IKEA Uppleva

Warto przy tym pamiętać, że telewizory IKEA Uppleva to część systemu domowej rozrywki. Zakup pojedynczego telewizora może wydawać się dyskusyjny. Nabiera większego sensu, gdy kupujemy go w komplecie z dopasowanym stylistycznie zestawem audio czy szafką, zaprojektowaną tak, by pasowały do niej głośniki, a przewody dzięki odpowiednio umieszczonym otworom były niewidoczne.

W takiej konfiguracji zakup sprzętu wydaje się mieć większy sens – choć da się skompletować podobny jakościowo zestaw taniej, to w tym przypadku zaletą jest fakt, że poszczególne elementy będą do siebie dobrze pasować, a podłączenie nie sprawi żadnego problemu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.