Internet wolno chodzi? Z tymi gadżetami skończą się twoje problemy z siecią

Internet wolno chodzi? Z tymi gadżetami skończą się twoje problemy z siecią
Katarzyna Mikołajewska

26.01.2018 10:47, aktual.: 09.03.2022 09:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twoje urządzenia tracą połączenie z Wi-Fi? Sygnał jest słaby, a transfery wolne? Jest na to sposób! Doradzamy, w jaki sposób poprawić zasięg domowej sieci bezprzewodowej.

Jak poprawić siłę sygnału i zasięg domowej sieci? Jeśli nie mamy rozległego domu czy mieszkania, dobrym rozwiązaniem jest niedrogi repeater. Wzmacniacz sygnału TP-Link rozwiąże większość typowych problemów z zasięgiem.

Jeśli mieszkamy w niezbyt wielkim mieszkaniu nie potrzebujemy bardzo silnego wzmacniacza. W zupełności wystarczy nam miniaturowe urządzenie, które po prostu wkładamy do jednego z gniazdek.

Na siłę sieci mogą wpływać bariery architektoniczne, przeciążenie routera czy - jeśli mieszkamy w dużym domu - po prostu odległość. Jeśli tak jest nie trzeba od razu zmieniać dostawcy internetu czy kupować droższej oferty. Długofalowo bardziej opłaca się kupić wzmacniacz sieci. Poszerzy on przepustowość łącza i zwiększyć zasięg sieci.

Jak działa taki wzmacniacz? Urządzenie wyposażone jest w anteny, które przechwytują pierwotny sygnał, odnawiają go i podają dalej, w miejsce docelowe.

Bez kabli

Po wzmocnieniu sygnału Wi-Fi warto zadbać, by z dobrodziejstw komunikacji bezprzewodowej mogło skorzystać jak najwięcej urządzeń. Pomoże w tym niedroga antena, podłączana za pomocą wtyczki USB. Można ją podłączyć do telewizora, laptopa, tabletu czy dekodera.

Obraz
© Amazon.com

Wzmocnij swój internet

Jeśli już pozbyliśmy się kabli warto zadbać o to, by siła WiFi była taka sama w całym domu. Każdy z nas zapewne chociaż raz denerwował się, że siec nie działa równie szybko we wszystkich pokojach.

Jak go wybrać? Po pierwsze, zwróćmy uwagę na szybkość transmisji danych. Oczywiście, im większa tym lepsza - tego nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć.

Szybkość, jakiej potrzebujemy będzie zależała od tego, do czego głównie używamy internetu. Dobre połączenie jest potrzebne przede wszystkim tym, którzy często grają w gry on-line lub oglądają filmy i seriale w sieci, a także ściągają pliki o dużym rozmiarze.

Kolejnym istotnym czynnikiem jest ilość anten. Im jest ich więcej, tym większy zasięg uzyska urządzenie. W niektórych wzmacniaczach są aż 4 anteny, które pozwalają na ogromną zmianę zasięgu w domu.

Sieć Wi-Fi w dużym domu

Bardzo dobry wzmacniacz jest obecnie do kupienia w promocyjnej cenie na Amazonie. Kupimy go za 74,90 euro, czyli około 312 złotych. Ma on bardzo dobre parametry. (Standardy sieciowe: IEEE 802.11g, IEEE 802.11b, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11a, IEEE 802.11n).

Obraz
© Amazon.com

Urządzenie oferuje transmisję Dual-Band AC+N o prędkości transmisji do 866 Mbit/s w sieci 5 GHZ oraz 300 Mbit/s w sieci 2.4 Ghz. Wskaźnik LED wyświetla siłę sygnału co pomaga w znalezieniu optymalnego miejsca. WPA2 oraz WPA zwiększa bezpieczeństwo sieci WLAN.

To bardzo skuteczny wzmacniacz, który doskonale sprawdzi się nawet w bardzo dużych domach.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)