iPhone 2.5G już jest (albo będzie za chwilę), ma GPS i AppleMapę!

iPhone 2.5G już jest (albo będzie za chwilę), ma GPS i AppleMapę!01.04.2008 03:14
Tomek Goździewicz
applemap
applemap

Najprawdopodobniej jeszcze dziś na targach CTIA Wireless przedstawiona zostanie zupełnie niespodziewanie i sensacyjnie nowa wersja iPhone 2.5G, która poprzedzi zapowiadaną na trzeci kwartał tego roku wersję 3G!

Wydanie wersji pośredniej tłumaczone jest koniecznością rywalizacji z prężnie rozwijającymi się urządzeniami do nawigacji, takimi jak Garmin, o którego integracji z Google Maps i MapQuest pisałem w poprzednim newsie z targów, czy Dash Express, które o kilka długości wyprzedziły na tym polu iPhone.

Szczegóły nowego iPhona nie są znane, ale z wywiadu Steve Jobsa, którego udzielił wczoraj USA Today: Jesteśmy zawsze o kilka skoków do przodu, również na tym polu [GPS], nie możemy być gorsi, wynika, że urządzenie nareszcie będzie miało wbudowany GPS! W wywiadzie Steve Jobs używa nazwy AppleMap (AppleMapa) - nieoficjalnie wiemy też, że do Las Vegas pojechali przedstawiciele firmy Aqurat - producenta i twórcy Automapy. Nie chcielibyśmy zapeszać, ale czyżby [del]zapowiadana na stronie producenta premiera iAutoMapy 5.5 [/del]miała się potwierdzić właśnie w Las Vegas? UPDATE: dosłownie kilkanaście minut temu informacja była na stronie, obecnie link został usunięty. Ciekawe dlaczego?

Wystąpienie Jobsa na targach planowane jest na godzinę 15 czasu miejscowego, czyli około północy z 1 na 2 kwietnia. Jeśli tylko w sieci dostępne będzie nagranie wideo z tego wydarzenia, na pewno pokażemy je na Gadżetomanii. Zostańcie z nami!

iAppleMap
iAppleMap

Update: Udało nam sie zdobyć (dzięki zaprzyjaźnionemu z Gadżetomanią blogerowi z okolic Las Vegas), niepublikowane jeszcze nigdzie zdjęcia iPhone z iAutoMapą, które dziś szef Apple ma pokazać podczas konferencji.

[fot.: Apple i Automapa]

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)