iRiver LS150: studyjna jakość audio i wsparcie łączności bezprzewodowej

iRiver LS150: studyjna jakość audio i wsparcie łączności bezprzewodowej

iRiver LS150: studyjna jakość audio i wsparcie łączności bezprzewodowej
Jarosław Balcerzak
18.05.2017 08:10, aktualizacja: 09.03.2022 11:10

Poszukując kompaktowego głośnika o najwyższej jakości odtwarzania warto przyjrzeć się bliżej modelowi LS150 od iRiver. Wspiera on dźwięk 24-bit/192 kHz i bezprzewodowo łączy się z urządzeniami mobilnymi. Czym jeszcze się wyróżnia?

Znany i doświadczony producent

Koreańska marka iRiver cieszy się ugruntowaną wśród entuzjastów pozycją sprawdzonego producenta słuchawek, odtwarzaczy czy głośników. Wśród tych ostatnich nie zabrakło modelu o wzorowej relacji mocy do gabarytów, czyli LS150. Jego wymiary to jedynie 350 × 117 × 179 mm, a waga wynosi 2,89 kg – zmieści się więc w dowolnym zakątku domu.

Design jest jednocześnie estetyczny, elegancki i stonowany. Na symetrycznej, białej formie obudowy odznacza się wyłącznie niewielki wyświetlacz ukryty za maskownicą oraz dwa pokrętła. Lewe umożliwia zmianę trybu pracy, a prawe regulację głośności. Na tylnej stronie znalazły się wyłącznie dwa gniazda: USB do ładowania urządzeń mobilnych oraz 2w1: wejście audio 3,5”/antenowe.

Obraz

Wsparcie Spotify, Tidala i klasycznych rozgłośni

3-drożny i 20-watowy głośnik pomimo kompaktowych gabarytów jest urządzeniem stacjonarnym i wymaga stałego podłączenia do sieci. Dysponuje dwoma 1” tweeterami, dwoma 2” głośnikami średniotonowymi o mocy 5 W, centralnie umieszczonym subwooferem 3,5” o mocy 10 W oraz pasywnym radiatorem.

iRiver LS150 otrzymał wbudowane moduły WiFi 802.11n, bluetooth 2.1 z EDR oraz NFC, wspiera także DLNA (UPnP), dyski NAS oraz AirPlay (dla urządzeń z iOS). Urządzenie oferuje dźwięk studyjny 24-bit/192 kHz i korzysta z technologii Ultra Bass Boost, opracowanej przez markę Astell&Kern.

Obraz

Zakres próbkowania to 8 kHz – 192 kHz (8/16/24-bit na próbkę), a pasmo przenoszenia 50 – 20 tys. Hz. Wspierane formaty audio obejmują wszystkie popularne standardy: MP3, WMA, WAW, ALAC, AAC, APE, FLAC oraz OGG. Wbudowany tuner FM umożliwia także odsłuch rozgłośni radiowych w zakresie FM od 88 do 108 MHz.

Poprzez dedykowaną aplikację iRiver Live Stream (Android i iOS) uruchomić można także radia internetowe oraz streamować treści z serwisów Tidal, Spotify, vTuner i wielu innych. Producent zadbał także o możliwość parowania ze sobą od 2 do 8 głośników – wszystkimi można wówczas zarządzać z poziomu aplikacji, każdemu przydzielając to samo lub zupełnie odmienne źródło sygnału.

Obraz

Studyjne audio w kompaktowej obudowie

Pomysł iRivera na niepozorny głośnik o dużej mocy i najwyższej jakości odtwarzania ma prawo się podobać i przekona do siebie wielu entuzjastów świetnego brzmienia ubranego w skromny design. Specyfikacja modelu LS150 rzeczywiście robi wrażenie i w swoim segmencie stanowi atrakcyjną propozycję dla wymagających słuchaczy.

Rozczarowani mogą być wyłącznie zwolennicy głośników przenośnych, choć decyzja producenta jest tutaj w pełni uzasadniona: instalacja akumulatora odbiła by się negatywnie na jakości dźwięku bądź znacząco podniosła cenę urządzenia. iRiver LS150 jest dostępny w ciągłej sprzedaży, a jego aktualny koszt wynosi 599 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)