Jak daleko może polecieć samolot z papieru?

Mógłby polecieć np. z Niemiec do Australii i szczęśliwemu znalazcy przynieść darmową kartę pamięci Samsunga. Niemożliwe? A jednak - sprawdźcie sami.

Project Space Planes
Project Space Planes
Grzegorz Nowak

Mógłby polecieć np. z Niemiec do Australii i szczęśliwemu znalazcy przynieść darmową kartę pamięci Samsunga. Niemożliwe? A jednak - sprawdźcie sami.

Odległość z Niemiec do Australii to jakieś 16 tys. kilometrów, więc wydaje się, że to trochę za dużo jak na papierowy samolocik. Zupełnie inaczej jest, jeśli puścimy sto takich samolotów z wysokości 37 tys. metrów. Wtedy istnieje szansa, że któryś z nich doleci nawet do Australii.

Takiego niecodziennego wyczynu dokonali uczestnicy Project Space Plane. W Wolfsburgu załadowano sto specjalnie przygotowanych samolotów do balonu wypełnionego helem i wzniesiono go na wysokość 37 kilometrów.

Projekt jest tak naprawdę kampanią reklamową Samsunga mającą udowodnić, jak wytrzymałe są karty pamięci tej firmy. I rzeczywiście, na pokładzie każdego z samolotów przypięty jest produkt koreańskiego producenta i zawarta instrukcja, co z nim zrobić w przypadku znalezienia.

Na stronie projektu szczęśliwi znalazcy mogą się rejestrować, żeby pokazać, jak daleką podróż odbył papierowy samolot. Samoloty wystartowały 17 stycznia i jak do tej pory dotarły do Australii, RPA, Indii, Rosji, Kanady, a nawet Stanów Zjednoczonych.

Obserwujcie niebo, bo może darmowa karta pamięci wyląduje także na Waszym podwórku.

Źródło: dvice.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.