Jak dbać o lodówkę? Najlepsze środki i akcesoria, które to ułatwią

Niektóre detergenty pozostawiają w lodówce nieprzyjemny zapach - dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego środka
Niektóre detergenty pozostawiają w lodówce nieprzyjemny zapach - dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego środka
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/AndreyPopov
Tomasz Karkuć

08.08.2017 16:43, aktual.: 09.03.2022 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brud na półkach i ściankach, a także wilgoć i nieprzyjemny zapach to w przypadku lodówek standard. Na szczęście istnieje skuteczna recepta na każdy z tych problemów. Sprawdziliśmy, jakie środki i akcesoria pomogą wam zadbać o lodówkę. Dzięki nim będzie czysta i pachnąca.

Środki do czyszczenia lodówki

Zacznijmy od preparatów do czyszczenia lodówki. Przechowywanie jedzenia wiąże się z nieustannym plamieniem ścian, półek i szuflad lodówki – w dodatku nie każde zanieczyszczenie da się łatwo usunąć. Domowym sposobem czyszczenia wnętrza lodówki jest wymieszanie wody z płynem do mycia naczyń i nasączenie takim roztworem ściereczki lub gąbki. Płyn do mycia naczyń pozostawia jednak ostry, nie do końca przyjemny zapach, który może utrzymywać się przez dłuższy czas.

Dlatego warto skorzystać z preparatu, który jest przeznaczony specjalnie do czyszczenia lodówek. Zaletą, poza miłym, delikatnym aromatem, jest skuteczność. Zastosowanie płynu do mycia lodówek oznacza nie tylko łatwiejsze pozbycie się nawet wyjątkowo uporczywych zabrudzeń, ale też usunięcie bakterii, co nie zawsze charakteryzuje zwykły płyn do mycia naczyń.

Szukacie najlepszego środka do czyszczenia lodówek? To ten produkt:

Pamiętajcie, że nie tylko wnętrze lodówki wymaga gruntownego czyszczenia. Sporo brudu zostawiamy też przecież na jej obudowie, w tym na drzwiczkach. Zwłaszcza że coraz większą popularność zyskują lodówki ze stali nierdzewnej w kolorze inox, które choć wyglądają wspaniale, to na ich powierzchni łatwo np. o odciski palców.

Czyszczenie obudowy lodówki wcale nie jest łatwe, zwłaszcza gdy celem nie jest samo pozbycie się brudu, ale również nabłyszczenie powłoki. Do tego najlepiej będzie się nadawać preparat dedykowany do rodzaju materiału, z jakiego wykonana jest wasza lodówka (preparat do stali szlachetnej, preparat do stali nierdzewnej itd.). Jeśli taki środek naniesiecie na obudowę lodówki szmatką lub miękką stroną gąbki, o końcowy efekt możecie być spokojni.

Sprawdziliśmy, którymi preparatami można skutecznie umyć obudowę lodówki. Ten środek spodobał nam się najbardziej:

Pochłaniacz zapachów do lodówki

Wyczyszczoną lodówkę warto zabezpieczyć na przyszłość. Wiele wnętrz szybko przesiąka nieprzyjemnym zapachem żywności, którego ciężko się później pozbyć. Możecie jednak temu zapobiec, jeśli włożycie do środka pochłaniacz zapachów. Pochłaniacz zapachów kosztuje naprawdę niedużo, ale to właśnie ten tani gadżet sprawi, że z wnętrza chłodziarki zniknie przykra woń. Pamiętajcie jednak, aby co jakiś czas wymieniać wkład do pochłaniacza zapachów – w przeciwnym wypadku akcesorium przestanie działać.

Jeśli interesują was pochłaniacze zapachów do lodówki, to znaleźliśmy ofertę nie do przebicia:

Pochłaniacz wilgoci do lodówki

Jak pozbyć się wilgoci z lodówki? To pytanie zadają sobie pewnie zwłaszcza użytkownicy starych urządzeń, w których nie zastosowano systemu No Frost. W takim przypadku warto zaopatrzyć się w pochłaniacz – niewielkie urządzenie, które wystarczy tylko włożyć do środka, gdyż nie pobiera prądu.

Do lodówki idealnie nadawać się będzie ten pochłaniacz wilgoci:

Pochłaniacz wilgoci zapobiegnie powstawaniu szronu, przez który lodówka wymaga częstszego rozmrażania i czyszczenia. Brak wilgoci w lodówce oznacza też wydłużenie przydatności do spożycia produktów, które nie będą się psuć w błyskawicznym tempie. Musicie tylko pamiętać, aby regularnie opróżniać zbiornik pochłaniacza wilgoci z wody – inaczej jej nadmiar może zacząć stopniowo zalewać wnętrze.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania