Czyszczenie luster - wszystko, co potrzebne, by odzyskały blask

Jeśli irytuje was wiecznie brudne lustro, którego nie możecie domyć, poszukajcie alternatywnych rozwiązań. W sklepach znajdziecie mnóstwo przyrządów i środków, które zastąpią ściereczkę i zwykły płyn do mycia szyb. Które z nich warto mieć w swoim domu?

Tradycyjne metody mycia luster nie zawsze są skuteczne
Tradycyjne metody mycia luster nie zawsze są skuteczne
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/shironosov
Tomasz Karkuć

Ściągaczka do luster

Najpopularniejszym zastosowaniem ściągaczki jest mycie okien, ale przecież użycie ściągaczki to zarazem jedna z najskuteczniejszych metod czyszczenia luster. To o wiele wygodniejsze rozwiązanie niż pucowanie szmatką czy ręcznikiem papierowym. Zresztą ściągaczka zastąpi wam i jedno, i drugie, gdyż nadaje się zarówno do rozprowadzania detergentu, jak i czyszczenia lustra do sucha.

Nie wiecie, jaką ściągaczkę wybrać? Specjalnie dla was znaleźliśmy wysokiej jakości sprzęt w niskiej cenie:

Często przy wyborze ściągaczki najważniejszą cechą jest jej szerokość. Szeroka ściągaczka przydaje się przede wszystkim do mycia dużych, szklanych powierzchni, do których zwykle nie zaliczają się jednak lustra. Skuteczne czyszczenie luster umożliwi wam raczej niewielkie narzędzie, którym będziecie mogli umyć szkło pod dowolnym kątem.

Myjka do luster

Jak szybko umyć lustro? W tym celu warto użyć specjalnej myjki, która przyda się też do mycia szyb okiennych i innych powierzchni szklanych. Myjka jest wyposażona w spryskiwacz i specjalny pad do mycia szkła, który z powodzeniem zastąpi wam wszelkie ściereczki do polerowania.

Naszym zdaniem najlepszą myjką do luster jest ten model:

Ogromną zaletą myjki do luster jest to, że można nią zebrać brudną ciecz, która trafi do specjalnego zbiornika. Dzięki temu unikniecie pozostawienia zacieków na lustrze. Przy zakupie myjki do luster warto kierować się maksymalnym czasem pracy urządzenia – zwłaszcza, jeśli zamierzacie nią czyścić także okna, co zazwyczaj trwa dłużej.

Robot do mycia luster

Jeśli macie w domu istny gabinet luster, pomyślcie nad kupnem robota. To najbardziej innowacyjny sposób mycia szyb.

Jak działa robot do mycia luster? Bardzo prosto – wystarczy go włączyć i umieścić na powierzchni szyby, do której momentalnie przyczepi się dzięki pracy silnika. Robot działa na podobnej zasadzie jak dron, bo jest sterowany za pomocą pilota z przyciskami kierunku.

Kupno takiego robota to póki co dość droga inwestycja. Nam jednak udało się znaleźć jeden z najtańszych sprzętów, który jakością wcale nie ustępuje o wiele droższym robotom. To ten model:

Na ogół ważnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie robota do luster, jest maksymalna powierzchnia, jaką urządzenie jest w stanie obsłużyć. W przypadku czyszczenia luster ta cecha nie powinna mieć jednak większego znaczenia – chyba że macie w domu naprawdę duże powierzchnie.

Żel do czyszczenia luster

Wadą zdecydowanej większości środków do czyszczenia luster jest to, że ściekają zaraz po naniesieniu ich na szklaną powierzchnię. To utrudnia skuteczne czyszczenie i sprawia, że robimy to w pośpiechu, pozostawiając w dodatku zacieki. Lustro myte w taki sposób nigdy nie będzie olśniewająco czyste.

Niektórzy producenci pomyśleli jednak, jak temu zaradzić, dlatego gdzieniegdzie można już kupić żel do mycia luster. Dzięki konsystencji tego typu detergent nie spływa błyskawicznie, co umożliwia bardziej precyzyjne wyczyszczenie jego powierzchni.

Żel do czyszczenia luster w sklepach to wciąż prawdziwa rzadkość. Jeśli chcecie zamówić ten skuteczny środek, możecie zrobić to tu:

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.