Jak odtwarzać muzykę z telefonu w starszym aucie? Sprawdzony sposób

Nie każda osoba korzysta z samochodu fabrycznie wyposażonego w radio umożliwiające łączenie telefonu przez bluetooth. Jak więc włączyć muzykę z telefonu w starszym aucie? Idealnym rozwiązaniem jest pewien gadżet.

Istnieje sposób na odtwarzanie muzyki w starszym aucie
Istnieje sposób na odtwarzanie muzyki w starszym aucie
Źródło zdjęć: © Getty Images | baona

Odtwarzanie muzyki z telefonu w starszych modelach samochodów, które nie są wyposażone w nowoczesne systemy multimedialne, może wydawać się wyzwaniem. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych i prostych sposobów, które pozwalają cieszyć się ulubionymi utworami podczas jazdy, bez konieczności inwestowania w drogie modernizacje. W tym artykule przybliżymy najłatwiejsze metody, które sprawdzą się w większości starszych pojazdów, niezależnie od ich wyposażenia.

Obecnie doskonałą opcją dla tych, którzy chcą słuchać muzyki z telefonu w starszym samochodzie, są nowoczesne transmitery bluetooth. Czym one są i jak działają? Z tego artykułu dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę, gdy kupujesz bezprzewodowy transmiter FM.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sony INZONE Buds - test

Jak działa bezprzewodowy transmiter Bluetooth FM?

Aby transmiter FM działał, potrzebne jest jedynie gniazdo zapalniczki (12 V) w samochodzie, z którego urządzenie czerpie prąd. Jeśli Twój samochód jest wyposażony w takie gniazdo, możesz podłączyć transmiter i cieszyć się muzyką przesyłaną bezpośrednio do głośników auta bez żadnych przewodów.

Transmiter FM – jak sugeruje jego nazwa – transmituje fale FM na określonej przez użytkownika częstotliwości, przesyłając tym samym dźwięk do samochodu. Działanie urządzenia, z takimi funkcjami w samochodzie, jest bardzo proste: ustawiasz częstotliwość w transmiterze i radiu tak, aby uniknąć zakłóceń od silnych sygnałów radiowych (wybierz częstotliwość, na której nie ma żadnych stacji radiowych i słychać tylko szum). Ustaw tę samą częstotliwość na swoim radiu.

Współczesne transmitery FM zazwyczaj oferują dedykowane aplikacje do obsługi, a proces łączenia ze smartfonem jest standardowy (podobny do łączenia się z innymi urządzeniami bluetooth). Jeśli napotkasz trudności, większość producentów przygotowuje instrukcje obsługi, które pomogą Ci przejść przez ten proces. Dziś niemal każdy telefon posiada łączność bluetooth, więc kompatybilność nie powinna być problemem.

Jak kupić dobry transmiter Bluetooth?

Najważniejsze przy wyborze urządzenia są jego opinie użytkowników. Rynek jest pełen tego typu sprzętów, a za około 40 zł można znaleźć tanią wersję. Warto jednak sprawdzić oferty znanych producentów, którym zależy na jakości.

Jakość ma duże znaczenie, zwłaszcza w kontekście wtyczki transmitera FM do gniazda zapalniczki. Ponieważ nie jest to standardowe wyposażenie samochodu, dobrze jest wyciągać urządzenie z prądu po zgaszeniu auta. Dla najtańszych gadżetów częste odłączanie jest wyzwaniem dla ich trwałości.

By uniknąć uszkodzeń, warto wybrać sprzęt polecany przez innych kierowców, który jest dobrze wykonany. Warto też zauważyć, że producenci niekiedy dodają do transmiterów porty USB. Choć nie jest to najważniejszy element, dla wielu będzie to przydatne podczas podróży, gdy trzeba doładować smartfon.

Transmiter Bluetooth umożliwia słuchanie ulubionej muzyki
Transmiter Bluetooth umożliwia słuchanie ulubionej muzyki© e-baseus.com | Baseus

Co jeszcze wpływa na użyteczność bezprzewodowego transmitera FM? Przede wszystkim jakość przesyłanego dźwięku. Tańsze modele mogą przekazywać sygnał z szumami, co jest niepożądane. Warto sugerować się opiniami recenzentów i użytkowników, którzy korzystają z konkretnych modeli transmiterów FM.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.