Jak sprawić, aby dom był dziecioodporny – udogodnienia dla rodziców spodziewających się dziecka

Strona głównaJak sprawić, aby dom był dziecioodporny – udogodnienia dla rodziców spodziewających się dziecka
25.07.2017 07:31
Barierki zamocowane przy schodach uchronią dziecko przed upadkiem
Barierki zamocowane przy schodach uchronią dziecko przed upadkiem
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/JackF
Tomasz Karkuć
Tomasz Karkuć

Kiedy w domu pojawia się dziecko, trzeba być gotowym na wszystko. Dziecięca wyobraźnia i brawura nie znają granic, dlatego warto zabezpieczyć dom, aby maluch nie zrobił sobie w nim krzywdy. Przedstawiamy niezawodne rozwiązania, dzięki którym nie będziecie drżeć o swoje pociechy.

Barierki ochronne dla dziecka

Absolutną podstawą jest zakup barierek bezpieczeństwa, które uniemożliwią maluchowi swobodną wędrówkę po domu bez nadzoru rodzica. W sklepach znajdziecie kilka typów tych akcesoriów do zabezpieczenia domu przed dzieckiem.

Najpopularniejsze są zwykłe barierki do futryn, które odcinają dziecku dostęp do wybranych pomieszczeń. Bramki do futryn są zwykle zrobione z drewna lub solidnego tworzywa sztucznego i mogą mieć różną wysokość. Warto kupić jak najwyższe barierki - w końcu dzieci rosną w ekspresowym tempie.

My polecamy wam te proste i skuteczne barierki, które bez problemu zamontujecie w futrynie:

W piętrowych domach i mieszkaniach bardzo ważne jest zabezpieczenie schodów przed dzieckiem. Dzieci uwielbiają się wspinać po schodach, ale to przecież najprostszy sposób, by zrobiły sobie krzywdę. Dlatego najlepszym sposobem jest zamontowanie barierek na schody dla dzieci. Instalacja takich barierek ochronnych dla dziecka nie jest trudna i nie wymaga wiercenia dziur w ścianie. W tym przypadku, tak samo jak przy zakupie bramki bezpieczeństwa do futryn, duże znaczenie ma wysokość barierek.

Jeśli chodzi o barierki na schody, godny zaufania wydaje się ten produkt w naprawdę okazyjnej cenie:

Kominek to kolejne miejsce, które w domu jest potencjalnym zagrożeniem dla dziecka. Jeśli nie chcecie, by wasz maluch się poparzył, możecie kupić specjalną bramkę ochronną do kominka. Na takie zabezpieczenie dla dziecka składają się drzwiczki z blokadą i cały zestaw barierek, które są odporne na wysoką temperaturę.

Nie jest łatwo znaleźć w sklepie dobrą kominkową bramkę ochronną dla dziecka, ale nam się ta sztuka udała, dlatego koniecznie sprawdźcie poniższy model:

Ponieważ dzieci uwielbiają spać w jednym łóżku z rodzicami, niezwykle przydatne mogą okazać się barierki ochronne do łóżka. Duże łóżka dla dorosłych nie mają żadnych zabezpieczeń, przez co śpiące w nich dzieci mogą się sturlać na podłogę i w najlepszym wypadku solidnie potłuc. Niektóre barierki do łóżka dla dzieci mogą być jedynie przytwierdzone na stałe za pomocą śrub, jednak są też modele, które wystarczy wsunąć między materac a boczną deskę łóżka.

Naszym zdaniem ta barierka ochronna do łóżka zapewni waszemu dziecku spokojny i bezpieczny sen:

Bezpieczna wanna dla dziecka

Dzieci zwykle nie lubią kąpieli i często wiercą się w wannie. Jeśli nie chcecie, by wasze dziecko poślizgnęło się w wannie, co może wyrządzić mu poważną krzywdę, rozważcie zakup specjalnych nakładek antypoślizgowych dla dzieci. Nakładki bezpieczeństwa dla dziecka można rozłożyć w dowolny sposób na dnie wanny lub brodzika w kabinie prysznicowej.

Spośród wszystkich nakładek antypoślizgowych dla dziecka, jakie sprawdziliśmy, najbardziej funkcjonalne są te:

Obecnie nakładki antypoślizgowe do wanny mają pewne udogodnienia, które pozwalają jeszcze lepiej chronić dziecko. Przede wszystkim wszelkie maty i nakładki antypoślizgowe dla dzieci bardzo mocno przywierają do powierzchni wanien bez względu na temperaturę wody. Niektóre modele informują też o tym, że woda w wannie jest zbyt gorąca i dziecko może się w niej poparzyć.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)