Jak wygląda trening prawdziwego geeka? [wideo]

Geekowi nie wystarczą tradycyjny sprzęt sportowy i trochę wysiłku na świeżym powietrzu. Potrzeba jeszcze szczypty własnej inwencji i odpowiednio zmodyfikowanej piłki. Co może z tego wyniknąć?

Football i Android
Football i Android
Grzegorz Nowak

Geekowi nie wystarczą tradycyjny sprzęt sportowy i trochę wysiłku na świeżym powietrzu. Potrzeba jeszcze szczypty własnej inwencji i odpowiednio zmodyfikowanej piłki. Co może z tego wyniknąć?

Tajemnicą dobrego podania w futbolu jest takie rzucenie owalnej piłki, aby nadać jej ruch obrotowy wzdłuż osi. Jeśli piłka się kręci w powietrzu, podania są znacznie bardziej celne, a samą piłkę łatwiej złapać. Dobry zawodnik musi opanować ten manewr do perfekcji.

Ben Kokes to geek, który postanowił wprowadzić trochę technologii do jednego z narodowych sportów Ameryki. Żeby to zrobić, przygotował specjalną piłkę oraz aplikację na telefon z Androidem. Piłka została rozpruta, a w jej wnętrzu zainstalowano sensory ruchu działające w sześciu płaszczyznach, które monitorują każdy jej ruch. Dodatkowo piłka może łączyć się z telefonem za pomocą technologii Bluetooth, a diody LED umieszczone po bokach sprawiają... że piłka wygląda bardziej cool. Skonstruowanie tego sprzętu zajęło 45 dni.

Wnętrze piłki
Wnętrze piłki

Aplikacja odpalona na Androidzie pozwala na dokładne prześledzenie parametrów lotu piłki. I tak naprawdę to wszystko. Wedle twórcy analiza danych każdego z rzutów może być pomocna w trenowaniu perfekcyjnego rzutu. Pytanie tylko, czy nie lepiej poświęcić prawie dwa miesiące na intensywny trening.

Poniżej krótki filmik prezentujący możliwości piłki i aplikacji.

Perfect Spiral Trainer for Android

Źródło: kokes.net

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.