Jaki zegarek do biegania kupić? Najcenniejsze wskazówki

Jaki zegarek do biegania kupić? Monitorowanie codziennej aktywności i planowanie treningów jest coraz bardziej popularne u sportowców. Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie odpowiedniego sprzętu? Poniżej prezentujemy najcenniejsze wskazówki.

Jaki zegarek do biegania kupić? Podpowiadamy
Jaki zegarek do biegania kupić? Podpowiadamy
Źródło zdjęć: © Polar
Michał Skorupka

24.09.2019 | aktual.: 09.03.2022 08:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jaki zegarek do biegania kupić? Chociaż to pytanie częściej zadają sobie ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną, zdarza się, że wskazówek odnośnie wyboru odpowiedniego sprzętu potrzebują również profesjonaliści. Zegarki do biegania to coraz popularniejsze sportowe akcesoria. Jaki wybrać, aby czerpać jeszcze większą satysfakcję z treningu?

Jaki zegarek do biegania wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Dobry zegarek do biegania pozwala na monitorowanie codziennej aktywności, planowanie treningu, kontrolowanie postępów, a także stanu organizmu. Najprostszym rozwiązaniem tego typu są opaski sportowe, które są lekkie, niewielkie, ale mają też najbardziej ograniczoną funkcjonalność.

Zegarki do biegania są masywniejsze, ale często łączą w sobie wiele funkcji zegarka sportowego i smartwatcha. Przed wyborem powinniśmy się przede wszystkim zastanowić, jakiego urządzenia potrzebujemy.

Najważniejszą cechą odpowiedniego zegarka do biegania jest jego wytrzymałość, dzięki czemu urządzenie będzie odporne na uderzenia, wstrząsy, zarysowania oraz wodę. Nie chodzi tu jedynie o materiał, z jakiego sprzęt został wykonany, ale także o stopień jego wytrzymałości na wodę. Zegarek sportowy powinien cechować się wysoką klasą wodoszczelności. Odporność na zachlapania przyda się podczas ulewy, a także niespodziewanych wypadków.

Poza najbardziej podstawowymi funkcjami, jak krokomierz i licznik spalanych kalorii, zegarek sportowy powinien być zaopatrzony w pulsometr i GPS.

Zobacz też: Nowinki technologiczne pomagają w odchudzaniu

Jaki dobry zegarek do biegania? Dodatkowe funkcje

Dodatkowym atutem będzie funkcja trenera personalnego. Dzięki niej urządzenie może kontrolować postępy w treningu oraz planować kolejne, już spersonalizowane, przygotowując odpowiednie wskazówki dla użytkownika.

Ważne, aby zegarek do biegania współpracował ze smartfonem. Ułatwi to sportowcom analizować dane z treningów w dedykowanych aplikacjach, a także cieszyć się powiadomieniami na nadgarstku. Wato w takim wypadku zwrócić uwagę przede wszystkim, na łatwość synchronizacji obu urządzeń. O ile posiadacze smartfonów z Androidem mają dosyć szeroki wybór, o tyle smartwatchy do iPhone'ów jest mniej.

Rozmiar oraz stylistyka zegarka nie mają większego znaczenia ze względów technicznych. Należy zegarek do biegania dobierać pod kątem swoich preferencji.

Jaki dobry zegarek do biegania wybrać? Ranking

Poniżej prezentujemy listę najchętniej kupowanych zegarków do biegania w ostatnich miesiącach. Wśród nich znalazły się modele w różnych przedziałach cenowych, dlatego każdy powinien być w stanie znaleźć coś dla siebie.

  • Polar M600
  • Garmin Fenix 5X Sapphire
  • Polar M200
  • Suunto Core
  • Polar M430
  • Garmin Forerunner 920XT HRM TRI + HRM SWIM
  • Garmin Forerunner 235
  • Garmin Vivoactive 3
  • Garmin FORERUNNER 735XT
  • Suunto SS014809000

Dobry zegarek do biegania z pewnością zmotywuje nas do jeszcze efektywniejszych ćwiczeń. Elektroniczny trener personalny pomoże zarówno profesjonalistom, jak i początkującym sportowcom. Jednak nawet podstawowe funkcje zegarka dają wystarczająco dużo możliwości - pozwalają na lepszą optymalizację treningów, co jest ważne zarówno, gdy chcemy zrzucić zbędne kilogramy, jak i wtedy chcemy osiągać lepsze wyniki np. w maratonach.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.