Japońscy wielorybnicy używają „broni dźwiękowej”

Co ciekawe nie przeciwko wielorybom. Sea Shepherd Conservation Socjety (bronią wielorybów) zostało zaatakowana przez wielorybników za pomocą urządzenia dźwiękowego dalekiego zasięgu (LARD).

Japońscy wielorybnicy używają „broni dźwiękowej”
Marek Maruszczak

03.02.2009 | aktual.: 15.03.2022 08:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co ciekawe nie przeciwko wielorybom. Sea Shepherd Conservation Socjety (bronią wielorybów) zostało zaatakowana przez wielorybników za pomocą urządzenia dźwiękowego dalekiego zasięgu (LARD).

Tego typu broń nie powoduje śmiertelnych obrażeń. Jednak wywołuje mdłości, obrażenia uszu oraz napady paniki. Urządzenie jest używane głównie do kontrolowania tłumu. Tym razem posłużyło wielorybnikom.

W Kraju Kwitnącej wiśni nowoczesna technika jest dosłownie wszędzie, na statku wielorybniczym także. Co ciekawe wielorybnicy tłumaczyli że LARD to nie broń, a jedynie dźwiękowy system ostrzegawczy. Wprawdzie w założeniu tym właśnie miał być, jednak już od dłuższego czasu jest używany jako broń.

Korzystanie z "gadżetów" do celów przestępczych to nie tylko filmy SF. Skoro zdalnie sterowane helikoptery mogą uczstniczyć w przemycie towarów do więzienia, a wielorybnicy walczyć za pomocą fal dźwiękowych to ciekawe kiedy doczekamy się pierwsze gadżetowego super-złoczyńcy?

Źródło: Crunch Gear

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (5)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.