Kalifornia zatwierdza Orbiting Solar Panel Project (wideo)

Kalifornia zapowiedziała, że w 2016 roku źródłem dodatkowych 200 megawatów energii dla tego stanu będzie elektrownia słoneczna znajdująca się w przestrzeni kosmicznej na orbicie ziemskiej.

Orbiting-Solar
Orbiting-Solar
Marcin Krzewicki

08.12.2009 | aktual.: 14.03.2022 09:31

Kalifornia zapowiedziała, że w 2016 roku źródłem dodatkowych 200 megawatów energii dla tego stanu będzie elektrownia słoneczna znajdująca się w przestrzeni kosmicznej na orbicie ziemskiej.

Przedsięwzięcie obejmuje produkcję satelitów wyposażonych w ogniwa fotowoltaiczne niezbędnych w procesie konwertowania energii słonecznej na elektryczną. Energetyczne zasoby będą przesyłane na Ziemię w postaci fal radiowych do stacjonarnego odbiornika znajdującego się we Fresno w Kalifornii, a stamtąd wprost do korporacji PG & E oferującej swoim klientom dostęp do sieci energetycznej.

Orbiting-Solar-Panel
Orbiting-Solar-Panel

Panele, które będą zastosowane w projekcie wygenerują około 1700 gigawatogodzin każdego roku, co pokrywa zapotrzebowanie 250000 gospodarstw domowych w ciągu tego samego czasu. Oczywiście wyżej wymieniony Stan należący do USA nie "pochłonie" wszystkich możliwości słonecznych satelitów. Do dyspozycji pozostaje 1500 gigawatogodzin do rozdysponowania.

Orbiting Solar Panel Project jest częściowym spełnieniem koncepcji o kosmicznej elektrowni posiadającej słoneczną platformę o powierzchni 4km². Oczywiście prekursorskie przedsięwzięcie na mniejszą skalę nie jest pod żadnym względem "gorsze", mniej opłacalne lub nieefektywne. Zaletą jest mniejszy stopień trudności realizacji. Podejrzewam, że plan będzie konsekwentnie realizowany i każde państwo wcześniej czy później będzie korzystało z podobnych rozwiązań.

Materiał wideo pozwoli Wam dokładniej wyobrazić sobie zasadę działania systemu.

źródło: Inhabitat

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.