Kanye West pokazał ekologiczne buty. Powstały częściowo z glonów

Kanye West pokazał ekologiczne buty. Powstały częściowo z glonów
12.11.2019 19:53
Kanye West pokazał ekologiczne buty. Powstały częściowo z glonów
Źródło zdjęć: © Yeezy Mafia / Twitter
Anna Rymsza
Anna Rymsza

Kanye West pokazał nowy model butów marki Yeezy. Buty są niezwykłe, gdyż powstały częściowo z glonów, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska.

Nowymi butami Kanye West pokazał, że marka Yeezy rozwija się w kierunku równowagi ekologicznej. Koniec z plastikowymi elementami, włóknami sztucznymi i podeszwami z materiałów, które będą się rozkładać tysiące lat.

Buty z glonów: Yeezy Foam Runner

Yeezy Foam Runner zostały wykonane częściowo z glonów. Obuwie będzie produkowane w Stanach Zjednoczonych, konkretnie w Atlancie. Siedziba marki zostanie przeniesiona do stanu Wyoming. West ma tam farmę o powierzchni ponad 16 kilometrów kwadratowych (4 tys. akrów) i planuje uruchomić hydroponiczną farmę morskich alg. Dzięki temu Yeezy będzie też mieć ogląd na cały proces produkcji obuwia.

Pianka z glonów zastąpi tworzywo używane obecnie. Dzięki zastosowaniu materiału roślinnego nie ma potrzeby, by korzystać ze związków chemicznych z paliw kopalnych. To będzie miało ogromny wpływ na ochronę wody i dzikiej przyrody.

West zapowiedział też, że Yeezy szuka alternatywnych barwników, które nie będą szkodziły naturze.

Buty będą dostępne w sprzedaży na początku 2020 roku. Para będzie kosztować tylko 75 dolarów – to przyzwoita cena dla butów sportowych na amerykańskim rynku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)