Karta Pokemon sprzedana za rekordową kwotę 230 tys. dolarów

Jedna z najbardziej pożądanych kart Pokemon - Illustrator Pikachu została sprzedana za 230 tys. dolarów. Za tę samą kwotę można kupić dobry samochód, mieszkanie, a nawet dom. Dla Amerykanina, który nabył kartę w japońskim domu aukcyjnym ZenPlus, nie miało to większego znaczenia. Za wszelką cenę chciał zdobyć wymarzoną kartę.

Karta Pokemon sprzedana za rekordową kwotę 230 tys. dolarów
Źródło zdjęć: © YouTube/ smpratte
Karolina Modzelewska

Karta Illustrator Pikachu jest bardzo pożądanym okazem w Pokemon Trading Card. Wcześniejsza rekordowa kwota, za jaką została sprzedana to 195 tys. dolarów (ponad 740 tys. złotych). Nowy rekord wynosi natomiast 233 tys. dolarów, czyli ponad 870 tys. złotych.

Wyjątkowe egzemplarze Illustrator Pikachu

Illustrator Pikachu jest tak cenna, bo na całym świecie wyprodukowano tylko 39 jej egzemplarzy. Otrzymali ją zwycięzcy komiksowego konkursu w 1998 roku. Teraz sprzedają swoje okazy za pokaźne kwoty.

Sprzedawca wyjątkowej karty miał naprawdę dużo szczęścia. Uzyskał rekordową sumę za Illustrator Pikachu, która została wystawiona w japońskim domu aukcyjnym ZenPlus. Nabył ją mężczyzna ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie sprzedawca finalizuje kolejną transakcję. Tym razem oferta dotyczy zestawu trzech bardzo rzadkich kart Secret Trainer. W ich przypadku cena wywoławcza wynosi 195 tys. dolarów.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.