Killer E2500: kontroler sieciowy przyspieszy twój internet

Strona głównaKiller E2500: kontroler sieciowy przyspieszy twój internet
24.09.2016 15:03
Killer E2500: kontroler sieciowy przyspieszy twój internet
Jarosław Balcerzak
Jarosław Balcerzak

Specjalizujący się w wydajnych kartach sieciowych Rivet Networks stworzył nowy model swojego flagowego produktu. Gdzie trafi i co umożliwia karta sieciowa dla wymagających?

Uznana i wydajna seria kart LAN

Jakość połączenia internetowego zależy nie tylko od dostawcy usługi, choć to od wykupienia odpowiedniego łącza należy zacząć. Gdy jednak mamy do czynienia z lagami, wysokim pingiem czy wolnym buforowaniem, nie musi to oznaczać problemów z infrastrukturą usługodawcy. Swój udział w utrudnieniach może mieć także karta sieciowa komputera.

Naprzeciw takim problemom wyszła firma Rivet Networks, tworząc znaną i cenioną przez wymagających graczy serię kart Killer LAN. Trafiają one do zaawansowanych płyt głównych najlepszych producentów. Nie inaczej jest obecnie – najnowszy model E2500 znajdzie się na płytach przeznaczonych dla 7. generacji procesorów Intela, Kaby Lake.

Ilość przetworzonych pakietów przewyższyła konkurencję trzykrotnie
Ilość przetworzonych pakietów przewyższyła konkurencję trzykrotnie

Duże możliwości personalizacji

E2500 jest jedną z najbardziej zaawansowanych w dorobku producenta i jako taką wyposażono ją w ogromną ilość funkcji. Niezmieniona pozostała jedynie nadrzędna zasada działania: odciążenie procesora w zarządzaniu połączeniem sieciowym. Dodano natomiast szereg możliwości personalizacji i wielopoziomowych ustawień w celu maksymalizacji prędkości połączenia.

Kluczowa funkcjonalność to ustalenie priorytetu dla wybranych przez użytkownika aplikacji bądź stron internetowych. Co ciekawe, część z nich można w ogóle od sieci odłączyć, a wszelkie decyzje w tym zakresie podejmuje i wdraża użytkownik. Umożliwia to dedykowana aplikacja Killer Control Center, w której można również zweryfikować parametry połączenia sieciowego.

Warta uwagi jest także funkcja DoubleShot Pro, dzięki której posiadacze kart Wi-Fi będę mogli mniej istotne zadania zastrzec wyłącznie dla niej, połączenie przewodowe w pełni rezerwując dla wybranej aplikacji bądź gry. Ma to zapewnić łączny transfer na poziomie nawet 1,867 Gbps.

Buforowanie wideo odczuwalnie przyspiesza. YouTube w 4K nabiera sensu.
Buforowanie wideo odczuwalnie przyspiesza. YouTube w 4K nabiera sensu.

Internet, na którym można polegać

Każdy podzespół komputera można skutecznie usprawnić, a Rivet Networks wskazuje jak skutecznie zrobić to w przypadku karty sieciowej. Killer E2500 już wkrótce zapewni graczom jeszcze większe prędkości i kontrolę nad połączeniem, co wprost przełoży się na komfort korzystania z sieci i odczuwalną poprawę prędkości łącza.

Skorzystają także użytkownicy mniej biegli w obsłudze – karta nawet nie modyfikowana oprogramowaniem będzie automatycznie wykrywać w sieci ruch, rozpoznawać aplikacje i sprawnie nimi zarządzać. Płyty główne do procesorów Kaby Lake będą więc zachęcać nie tylko obsługą szybkich pamięci RAM, topowymi chipsetami i potencjałem OC, lecz także najszybszą siecią LAN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)