Kinect + wózek na zakupy = ? [wideo]

Wydawać by się mogło, że idąc do hipermarketu nie potrzebujemy żadnych szczególnych gadżetów. Zupełnie inaczej sprawa wygląda z osobami niepełnosprawnymi - to dla nich ta modyfikacja Kinecta, która znacząco ułatwi wykonywanie prostych czynności. Na czym ona polega?

Kinect + wózek na zakupy = ? [wideo]
Grzegorz Nowak

Wydawać by się mogło, że idąc do hipermarketu nie potrzebujemy żadnych szczególnych gadżetów. Zupełnie inaczej sprawa wygląda z osobami niepełnosprawnymi - to dla nich ta modyfikacja Kinecta, która znacząco ułatwi wykonywanie prostych czynności. Na czym ona polega?

Jednymi z najciekawszych modyfikacji Kinecta są te robione z myślą o pomaganiu osobom niepełnosprawnym. Nie tylko pokazują jak niezliczoną ilość zastosowań może mieć kontroler ruchowy ale również, jak można wykorzystać technologię, żeby ułatwiać życie ludziom pokrzywdzonym przez los. Pamiętacie pewnie Kinecta pomagającego osom niewidomym - teraz przyda się również na zakupach.

Zakupy to dla większości z nas trywialna czynność - dla osób na wózkach inwalidzkich jest znacznie trudniejszym zadaniem. Nie dość, że niepełnosprawny musi sterować własnym wózkiem, to jeszcze musi jakoś sobie poradzić z zakupowym. Dlatego naukowcy z University of Beira Interior postanowili stworzyć rozwiązanie tego problemu.

Tworząc z wózka i Kinecta samojezdnego robota na zakupy ułatwiliby życie wielu osób. Nowy koszyk jeździ za swoim właścicielem i bez trudu porusza się pomiędzy labiryntem półek sklepowych. Teraz niepełnosprawni mają wolne ręce i spokojnie mogą się oddać szałowi zakupów.

Poniżej możecie zobaczyć jak sprawuje się nowy wózek (filmik jest niestety dosyć słabej jakości).

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.