Koncepcja elektrycznego Superbike'a Audi EB1

Dobrze znana wszystkim marka Audi ujawniła koncept nowego elektrycznego motoru. Przez chwilę miałem wrażenie, że jest to propozycja od Ferrari z racji agresywnej linii i charakterystycznego czerwonego koloru.

Audi EB1
Audi EB1
Marcin Krzewicki

Dobrze znana wszystkim marka Audi ujawniła koncept nowego elektrycznego motoru. Przez chwilę miałem wrażenie, że jest to propozycja od Ferrari z racji agresywnej linii i charakterystycznego czerwonego koloru.

Prototypy i koncepcje elektrycznych samochodów i jednośladów wyrastają jak grzyby po deszczu. Każda firma chce dowieść swojej oryginalności i pokazać, że rozumie najnowsze trendy.

EB1
EB1

Pierwowzór elektrycznego jednośladu stworzył projektant przemysłowy Juan Sebastian Orozco Herrera. Audi EB1 wyposażono we wszystko, co musi posiadać prawdziwy i ekologiczny superbike. Motocykl stworzony jest głównie z włókna węglowego w celu zmniejszenia masy i umieszczenia dość ciężkich akumulatorów na pokładzie. Od razu tłumaczę włókno węglowe jest znacznie lżejsze od stopów metali lub materiałów ropopochodnych.

oncepcyjny EB1
oncepcyjny EB1

Motocykl ma być zasilany przez 42KW silnik elektryczny, który dysponuje mocą około 56 koni mechanicznych. Źródłem energii są 48V akumulatory litowo-jonowe. Dorzucono zawieszenie mono-shock, wyświetlacz OLED oraz energooszczędne światła. Nie wiem czy z taką specyfikacją techniczną pojazd może być śmiało określany jako superbike.

elektryczny Audi EB1
elektryczny Audi EB1

Osobiście uważam, że producent naraziłby się na mniejszą krytykę, gdyby stworzył projekt turystycznego motoru o takich samych parametrach. Oczywiście ekologia i niska szkodliwość dla środowiska mają być głównymi autami jednośladu. Niestety, póki co, jesteśmy skazani na eksperymentalne projekty i koncepcje. Na prawdziwe motoryzacyjne cacka będziemy musieli poczekać kilka lat.

źródło: Ecofriend

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.