Koniec świata za niecały miesiąc. Gracze są już przygotowani

Koniec świata za niecały miesiąc. Gracze są już przygotowani

Koniec świata za niecały miesiąc. Gracze są już przygotowani
Redakcja Gadżetomanii
27.11.2012 21:00, aktualizacja: 10.03.2022 12:40

Wybuch bomby atomowej, inwazja z kosmosu, atak zombie... Fani gier mają to już za sobą. Totalną apokalipsę, w najróżniejszych wydaniach, udało im się przetrwać wielokrotnie.

Wybuch bomby atomowej, inwazja z kosmosu, atak zombie... Fani gier mają to już za sobą. Totalną apokalipsę, w najróżniejszych wydaniach, udało im się przetrwać wielokrotnie.

Według przepowiedni Majów koniec świata nadejdzie już 21 grudnia 2012 roku. Niedawno pisaliśmy na łamach Gadżetomanii o wizjach tego wydarzenia w filmach i literaturze, skupiając się na technologii. Ale twórcy gier też eksplorowali wątek zagłady ludzkości. Od lat, na rozmaite sposoby.

Majowie, asasyni, templariusze

Najbardziej aktualna gra, która nawiązuje do interesującego nas tematu, to Assassin's Creed III. Premiera miała miejsce w tym miesiącu, a więc spojrzenie jest bardzo świeże. Co ważne, była w niej mowa o tym konkretnie końcu świata, który ma nastąpić 21 grudnia 2012 roku.

Obraz

W sprawę zaangażowani byli asasyni i templariusze, a żeby poznać wszystkie elementy fabularnej układanki na temat przepowiedni, trzeba było odwiedzić osiemnastowieczną Amerykę. Zakończenia nie zdradzę, żeby nie psuć niespodzianki, ale jeśli interesuje Was ta kwestia, koniecznie zagrajcie, bo i gra jest po prostu bardzo dobra (sprawdźcie 15 powodów, dla których warto zagrać w Assassin's Creed III).

Wkurzona Matka Natura

Nie wszyscy o tym pamiętają, ale seria strzelanin wojennych Battlefield wybrała się kiedyś w daleką przyszłość. Gra Battlefield 2142 prezentowała ciekawą wizję: powrót epoki lodowcowej. Wszystko dlatego, że ludzie nie dbali o środowisko. Aż dziwne, że nie jest to ulubiona gra ekologów...

[solr id="gadzetomania-pl-328763" excerpt="1" image="1" words="20" _url="http://gadzetomania.pl/4412,gry-video-zrobia-z-ciebie-nadczlowieka-twierdza-naukowcy" _mphoto="001-mozg-328763-235x168-2795b4b7.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4710[/block]

Przestrzeń życiowa bardzo się ograniczyła, gdy niemal cała planeta została skuta lodem. O nieliczne obszary nadające się do funkcjonowania człowieka walczą dwie frakcje: koalicja Rosjan, Arabów i Hindusów oraz Europa do spółki z Ameryką. Myślicie, że taki scenariusz jest możliwy?

Wielki głaz w akcji

Gdyby w naszą planetę puknął duży meteoryt, z dużym prawdopodobieństwem finał nie byłby przesadnie wesoły. Tak wydarzyło się choćby w grze RAGE. Ci, którzy zdążyli dowiedzieć się o niebezpieczeństwie na czas i mieli taką możliwość, schowali się w bezpiecznych schronach.

Obraz

Po wyjściu na zewnątrz ujrzeli niezbyt przyjazny świat: dominowała pustynia zamieszkiwana przez mutanty. Widać było inspirację "Mad Maxem", ale nie da się nie przyznać projektantom racji, gdy twierdzą, że stworzyli unikatową atmosferę.

Inwazja kosmitów, atak zombie

Gier o ataku obcych było mnóstwo. Choćby Duke Nukem 3D i Duke Nukem Forever, w których temat został przedstawiony na wesoło. Trochę poważniej było w Resistance: Fall of Man na PlayStation 3. Tam oglądaliśmy alternatywną wersję historii: atak nastąpił przed drugą wojną światową.

Obraz

Zombiaki doprowadziły do końca świata lub sytuacji do niego bardzo bliskiej wielokrotnie. W serii Resident Evil, która ma sześć głównych odsłon i sporo pobocznych, nie udało im się wprawdzie pożreć lub zarazić wszystkich ludzi, ale już w nastawionych na kooperację w Sieci strzelaninach Left 4 Dead za dużo osób przy życiu nie zostało.

O jedną atomówkę za dużo

Obraz

Czego nas nauczył? Po pierwsze w podziemnym schronie da się jakoś atomowe zamieszanie przeczekać. Ale potem chyba już lepiej w nim zostać, bo na zewnątrz rzadko bywa przyjemnie. Gigantyczne mrówki to jedne z bardziej przyjaznych istot, które można spotkać na powierzchni.

A jaki był Wasz ulubiony koniec świata w grach?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)