Kontrolery Oculus tylko z bateriami? Ten gadżet doda akumulatory ze stacją ładowania

Wiele gamepadów czy kontrolerów VR nie jest zaopatrzona we wbudowane akumulatory. Częściowo to dobrze, bo po dłuższym użytkowaniu nie ma problemu z degradacją ogniw, a też nikt nie każe używać baterii jednorazowych. Ten projekt idzie o krok dalej.

Zaopatrz swoje kontrolery z Oculusa w akumulatory i stację ładowania
Zaopatrz swoje kontrolery z Oculusa w akumulatory i stację ładowania
Źródło zdjęć: © Kickstarter
Jan Domański

Po co wyjmować akumulatory paluszki z kontrolerów do Oculus Rift S lub Oclust Quest, jeśli proces ładowania można jeszcze mocniej uprościć. Dzięki temu prostemu, ale całkiem przyjemnie rozwiązującego problem zasilania akcesorium, zyskamy Touch Controllery zasilane akumulatorami z dedykowaną stacją ładowania, ale nie dla samych ogniw, a całych kontrolerów – nic nie trzeba wyjmować ze środka.

oculus Oculus Quest and Rift S Controller Charging Station

Wygoda przy ładowaniu

Spytacie, jak w takim razie podłączać tę stację? Czy trzeba zdjąć klapkę od baterii? Przecież normalnie nie ma wystarczająco dużej szczeliny, aby cokolwiek poza kartką papieru weszło do zatoki baterii. Twórca akcesorium rozwiązał też ten problem w całkiem elegancki sposób. W zestawie dostajemy też zamiennik klapek od komory baterii z otworem, który idealnie pasuje do styków ładowania w akumulatorach.

Dzięki temu odkładamy całe kontrolery do stacji dokującej, aby je naładować. Nie trzeba bawić się wyciąganie tradycyjnych akumulatorów AA. Poza tym, nie tracimy gwarancji na naszego Oculusa i w każdym momencie możemy przywrócić oryginalny stan przyrządów. W końcu modyfikacja nie jest w żaden sposób inwazyjna czy permanentna.

Obraz
© Kickstarter

Projekt o niezbyt finezyjnej nazwie "Oculus Quest and Rift S Controller Charging Station" nie zebrał jeszcze zakładanej kwoty wsparcia na Kickstarterze, ale mając Oculusa, na pewno warto go wesprzeć, o ile nie wydaje się za drogi.

Podstawowa wersja bez stacji ładowania, przy której trzeba posiłkować się okablowaniem to koszt 39 dolarów (około 150 złotych, ale chwilowo promocyjnie za 29 dolarów - 110 złotych). Ze stacją cena wzrasta do 79 dolarów (około 305 złotych), a z dodatkowym uchwytem na gogle VR trzeba wydać aż 99 dolarów (380 złotych). Zależnie od edycji wysyłki będą miały miejsce od czerwca do sierpnia.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.