Koreańska Akademia Sił Powietrznych stworzyła samolot napędzany siłą ludzkich mięśni

Korean Air Force Academy ogłosiła rozwój statków powietrznych napędzanych siłą ludzkich mięśni. Najnowszy projekt samolotu Sky Runner wygląda dość obiecująco.

skyrunner
skyrunner
Marcin Krzewicki

Korean Air Force Academy ogłosiła rozwój statków powietrznych napędzanych siłą ludzkich mięśni. Najnowszy projekt samolotu Sky Runner wygląda dość obiecująco.

Waga sprzętu wynosi 40 kilogramów, a rozpiętość skrzydeł sięga aż 30 metrów. Podczas testu Sky Runner pokonał odległość 150 metrów. Wysiłek pilota porównywalny jest z przebyciem pieszo drogę stu metrów.

Zespół przyznał, że długość lotu nie była satysfakcjonująca biorąc pod uwagę proporcje pomiędzy pracą ludzkich nóg, a dystansem przelotu. Innowatorzy nie poddają się i zapowiadają osiągnięcie lepszych rezultatów poprzez systematyczny i dokładny trening oblatywaczy.

Sky Runner wymaga, aby pilot pedałował z mocą 0,3 koni mechanicznych, co pozwoli na pokonanie w powietrzu odległości 2 kilometrów. Air Force Academy poprzedniego roku zainwestowała w projekt 290 000 dolarów.

Powiem Wam, że rozbawiła mnie ta wiadomość. Ktoś zainwestował masę pieniędzy w "duże latawce" po to, żeby... no właśnie nie wiem po co. Moim zdaniem lepsze wyniki łatwiej osiągnąć poprzez poprawienie mechanizmów napędowych niż systematyczne treningi pilotów. Oczywiście nie jestem przeciwny ekologicznym rozwiązaniom jak te, ale warto najpierw zastanowić się nad wydajnością i opłacalnością projektu, który na dobrą sprawę poprawi jedynie kondycje w szeregach armii. Takiego eko-myśliwca na pewno nie zobaczymy w starciu z F-22.

źródło: ecofriend

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.