Korzystaliście z niej na początku internetu. Teraz popularna apka zamyka się na dobre

Korzystaliście z niej na początku internetu. Teraz popularna apka zamyka się na dobre
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

27.05.2024 10:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rosyjska firma DST ogłosiła, że pod koniec czerwca popularny komunikator ICQ przestanie funkcjonować. Aplikacja, która była jednym z pionierów w dziedzinie komunikacji internetowej, przejdzie do historii po 28 latach istnienia.

ICQ, które zadebiutowało w 1996 roku, umożliwiało użytkownikom wysyłanie wiadomości tekstowych w czasie rzeczywistym. Nazwa komunikatora pochodzi od angielskiego zwrotu "I Seek You", co odzwierciedlało ideę nawiązywania kontaktów i znajdowania nowych znajomych online.

Swojego czasu ICQ był jednym z najpopularniejszych komunikatorów internetowych, ale w miarę rozwoju mediów społecznościowych i upowszechniania się innych apek, jego popularność spadała. W 2010 r. został przejęty przez rosyjską firmę DST, właściciela VK, ale mimo to ICQ cały czas był dostępny i oferował nowe funkcje takie jak rozmowy wideo oraz integracja z mediami społecznościowymi. Teraz to wszystko się zmieni.

Zamknięcie ICQ

Na oficjalnej stronie internetowej aplikacji pojawił się komunikat informujący, że "ICQ przestanie działać od 26 czerwca". Programiści nie podali powodów tej decyzji.

Nie jest to jednak specjalnym zaskoczeniem, ponieważ komunikator już od dłuższego czasu był zaniedbywany przez rosyjskich programistów. Jak zauważył serwis The Verge, aplikacja zniknęła ze sklepów Apple App Store i Google Play już jakiś czas temu. W międzyczasie pojawiły się nowsze, bardziej atrakcyjne alternatywy, które naturalnie wyparły wiekowy komunikator.

Rosyjska firma VK sugeruje, aby użytkownicy przeszli na inne rozwiązania czatowe oferowane przez nią. Dla tych, którzy nadal korzystają z ICQ i szukają alternatywy, dostępne są liczne artykuły przedstawiające najlepsze darmowe komunikatory internetowe.

Co dalej?

Zamknięcie ICQ oznacza koniec pewnej ery w historii komunikatorów internetowych. Aplikacja, która kiedyś była nieodłącznym elementem codziennej komunikacji online, ustępuje miejsca nowoczesnym rozwiązaniom. Użytkownicy muszą teraz poszukać nowych narzędzi do komunikacji, które sprostają ich potrzebom i oczekiwaniom.

Przez lata ICQ zyskało wielu lojalnych użytkowników, którzy teraz będą musieli przenieść swoje kontakty i rozmowy do innych platform. To również znak czasu, pokazujący, jak szybko technologie ewoluują i jak nieustannie musimy się do nich dostosowywać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także