Kubki termiczne - przegląd ciekawych modeli

Kubki termiczne - przegląd ciekawych modeli

Napój w kubku termicznym z odkręcanym wieczkiem może szybko stracić optymalną temperaturę
Napój w kubku termicznym z odkręcanym wieczkiem może szybko stracić optymalną temperaturę
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/Everste
Tomasz Karkuć
04.10.2017 08:22, aktualizacja: 09.03.2022 10:53

Kubki termiczne są bardzo praktyczne, więc nie dziwi nas moda na te gadżety. Problem w tym, że w sprzedaży jest coraz więcej byle jakich produktów, które nie potrafią utrzymać temperatury napoju nawet przez godzinę. Dlatego sprawdziliśmy, jakie kubki termiczne warto wybrać, żeby mieć z nich pożytek. Nasze propozycje na pewno was zadowolą.

Rodzaje kubków termicznych

Jaki wybrać kubek termiczny? Żeby dokonać właściwego wyboru warto zapoznać się z typami kubków termicznych, jakie są dostępne w sklepach. Termokubki mogą się różnić między sobą przede wszystkim wieczkami, z którymi związek może mieć też konstrukcja ich ścianek. W związku z tym wyróżniamy:

  • kubki termiczne z ustnikiem;
  • kubki termiczne z zakręcanym wieczkiem.

Ustnik, czyli niewielka szczelina przez którą można się napić, to świetne rozwiązanie, jeśli potrzebujecie kubka termicznego na rower lub do uprawiania innych sportów. Powód? Ze względu na niewielkie rozmiary ustnika napój będzie wolno pobierać bądź tracić ciepło, i to nawet gdy termokubek będzie otwarty przez dłuższy czas.

W jednym z internetowych sklepów znaleźliśmy właśnie taki kubek termiczny:

Natomiast kubki termiczne wyposażone w zakręcane wieczko podczas otwierania w większym stopniu absorbują temperaturę z zewnątrz, ale nie są przy tym pozbawione zalet. Takie kubki mają bowiem podwójne ścianki, a pomiędzy nimi znajduje się próżnia. Dzięki temu nagrzewa się tylko wnętrze kubka termicznego, a ciepło nie jest oddawane otoczeniu. Poza tym są to bardzo szczelne kubki termiczne, których nie musicie zawsze trzymać pokrywką do góry.

Chcecie mieć taki kubek termiczny? Ten nie ma sobie równych:

Kubki termiczne to bardziej skomplikowane akcesoria niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Równie istotny jest bowiem materiał, z jakiego są wykonane, a w sklepach znajdziecie:

  • plastikowe kubki termiczne;
  • szklane kubki termiczne;
  • ceramiczne kubki termiczne;
  • kubki termiczne ze stali nierdzewnej.

Z powyższych rodzajów zdecydowanie odradzamy plastikowe kubki, które prawie wcale nie trzymają temperatury. Trochę lepsze są szklane kubki termiczne, które często mają dwuścienną konstrukcję, ale łatwo mogą się zbić. Natomiast ceramiczne kubki termiczne wyglądają bardzo atrakcyjnie, ale nie są tak odporne na działanie zewnętrznej temperatury, jak modele wykonane ze stali nierdzewnej, które będą zdecydowanie najlepszym wyborem.

Polecamy wam zwłaszcza ten termokubek ze stali nierdzewnej:

Zastosowanie kubków termicznych

Kubek termiczny z ulubionym napojem w środku możecie zabierać wychodząc nawet na zwykły spacer. Oczywiście termokubki świetnie sprawdzają się wśród sportowców-amatorów jako alternatywa bidonów. Z mniej oczywistych rozwiązań polecamy zakup kubka termicznego do samochodu, bo nawet przy gwałtownym hamowaniu nic się wam z niego nie wyleje. W opisach niektórych modeli termokubków znajduje się informacja, że dany produkt pasuje do samochodowych uchwytów. Jeśli takiej informacji brakuje, sprawdźcie, jaka jest średnica danego kubka termicznego – to rozwiąże wasz problem.

Szukacie kubka termicznego do auta? Nam spodobał się ten model:

Jeśli macie małe dzieci, to tzw. kubki-niekapki na pewno przydadzą wam się do karmienia pociech. Dzięki stosowanemu w nich systemowi wasze dziecko nie powinno rozlać napoju i pobrudzić się nim lub, co gorsza, poparzyć. Kubki termiczne dla dzieci mogą być poza tym wyposażone w słomkę, co ma duże znaczenie w kontekście higieny.

Wasze dziecko na pewno polubi ten kubek termiczny:

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)