Ładowanie telefonu ma znaczenie. Jakich błędów należy unikać?

Każdy z nas co najmniej raz dziennie podłącza telefon do ładowarki, ale niewłaściwe praktyki mogą prowadzić do jego zniszczenia. By właściwie zadbać o baterię, warto unikać typowych błędów, które skracają żywotność urządzenia.

Na co uważać podczas ładowania telefonu?
Na co uważać podczas ładowania telefonu?
Źródło zdjęć: © Getty Images | LENblR

Z pozoru prosta czynność, jaką jest ładowanie telefonu, może przysporzyć użytkownikowi wiele kłopotów. Niewłaściwe podejście do ładowania może znacząco skrócić żywotność telefonu. Gwałtowne nagrzewanie się urządzenia czy brak stabilnej pracy baterii to jedne z efektów nieprawidłowego ładowania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy warto kupić składany smartfon Huawei Mate X3?

Unikaj tanich ładowarek

Zakup taniej ładowarki może przynieść więcej szkody niż pożytku. Podrobione produkty z najniższej półki często nie są odpowiednio zabezpieczone, co sprawia, że nie tylko nie ładują efektywnie, ale także grożą przegrzaniem lub nawet pożarem. Dlatego warto inwestować w oryginalne ładowarki lub sprawdzone zamienniki.

Nie ładuj telefonu w nocy

Ładowanie telefonu w nocy stało się codzienną praktyką dla wielu użytkowników. Jednak eksperci przestrzegają przed tym z powodu ryzyka nadmiernego przeładowania baterii, co ostatecznie prowadzi do jej degradacji. Utrzymywanie pełnej baterii przez dłuższy czas skraca jej żywotność i ogólną wydajność.

Inne błędy popełniane przy ładowaniu

Dużym błędem jest również podłączanie do ładowania telefonu, który jest naładowany powyżej 20 proc. Należy też pamiętać o tym, by unikać ładowania telefonu np. podczas grania, gdy jest podłączony do ładowarki.

Pewnego rodzaju zmorą dla urządzenia jest zabrudzony port do ładowania, a także to, że mamy zwyczaj kłaść telefony w trakcie ładowania na miękkich powierzchniach, takich jak materac czy sofa.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.