Lalka sterowana Kinectem małpuje ruchy użytkownika [wideo]

“Monkey Business” (małpi interes) to tytuł instalacji przygotowanej przez dwóch artystów, którzy postanowili udowodnić do czego jeszcze może posłużyć popularny kontroler Microsoftu.

Fot. Ralph Kistler
Fot. Ralph Kistler
Maciek Kurek

12.08.2011 09:00

“Monkey Business” (małpi interes) to tytuł instalacji przygotowanej przez dwóch artystów, którzy postanowili udowodnić do czego jeszcze może posłużyć popularny kontroler Microsoftu.

Kinect to chyba jedyny kontroler, który częściej niż do grania służy jako punkt wyjścia do tworzenia dziwnych wynalazków. Możecie się o tym przekonać przeglądając archiwum Gadżetomanii, lub oglądając najnowsze dzieło dwóch artystów.

Jan Sieber oraz Ralph Kistler postanowili zhakować Kinecta i zamienić go w urządzenie do sterowania pacynką. Jako obiekt doświadczalny posłużyła niewinnie wyglądająca małpka. Zabawka zyskała ruchomy szkielet, napędzany przez 10 serwomechanizmów. „Mózgiem” lalki jest płytka Arduino, połączona za pośrednictwem komputera do Kinecta.

Fot. Ralph Kistler
Fot. Ralph Kistler

Efekt? Ciekawy i trochę przerażający. Elektryczne silniczki oraz oprogramowanie sprawiają, że pacynka błyskawicznie reaguje na ruchy osoby znajdującej się przed kontrolerem. Jak to wygląda w praktyce możecie zobaczyć poniżej. Na filmie można również prześledzić kolejne etapy powstawania małpiego golema.

Źródło: Technabob

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.