"Lek na chciwość", czyli jak wycisnąć tusz z banknotów i zrobić z niego prezent

Luksusowych podarunków jest na świecie całe zatrzęsienie. Niestety, niewiele z nich potrafi zaskoczyć pomysłowością i kunsztem wykonania. Większość opiera się na zasadzie "im więcej drogich materiałów, tym lepiej". "Lek na chciwość" jest niezwykłym wyjątkiem od reguły.

"Lek na chciwość", czyli jak wycisnąć tusz z banknotów i zrobić z niego prezent
Mariusz Kamiński

22.09.2012 08:53

Luksusowych podarunków jest na świecie całe zatrzęsienie. Niestety, niewiele z nich potrafi zaskoczyć pomysłowością i kunsztem wykonania. Większość opiera się na zasadzie "im więcej drogich materiałów, tym lepiej". "Lek na chciwość" jest niezwykłym wyjątkiem od reguły.

Zestaw składa się z pięknej, drewnianej skrzynki w której znajdziemy wykonaną z 24 karatowego złota staromodną strzykawkę, oraz dwie igły, także złote. Obok tego zestawu znajduje się ampułka z tuszem. No i najważniejsza sprawa; do wykonania tego podarunku zużyto 10 000 dol. w nominałach po 50 dol.

Banknoty włożono do niszczarki, a następnie zmielono na pył. Z tak powstałej masy artysta Diddo wyekstrahował tusz, ustabilizował jego strukturę i umieścił we wspomnianej ampułce. Proces trwał 4 miesiące.

Pudełko może zostać wykonane z mahoniu lub orzecha, a artysta umieści na nim dowolny grawer. Prezent ma wywołać dyskusję nad materializmem i chciwością, będąc jednocześnie cennym obiektem pożądania dla osoby obdarowywanej. Cena nie została podana, ale jestem pewien, że będzie wynosiła minimum 10 000 dol. ;)

P.S. Artysta zdaje się nie mieszka na terenie USA. Za niszczenie pieniędzy dostałby surowy wyrok.

Źródło: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.