Lenovo IdeaPad Yoga - ultrabook i tablet w jednej obudowie [wideo]

Wygląda na to, że plany Intela dotyczące dotykowych ultrabooków nabierają coraz bardziej realnych kształtów. A najlepszym na to dowodem jest pokazany na targach CES 2012 Lenovo IdeaPad Yoga.

Lenovo IdeaPad Yoga
Lenovo IdeaPad Yoga
Jacek Klimkowicz

10.01.2012 | aktual.: 11.03.2022 08:57

Wygląda na to, że plany Intela dotyczące dotykowych ultrabooków nabierają coraz bardziej realnych kształtów. A najlepszym na to dowodem jest pokazany na targach CES 2012 Lenovo IdeaPad Yoga.

Twór chińskiego producenta ma 13,3" panel LCD-IPS o rozdzielczości HD+ (1600 x 900) oraz pojemnościowy panel dotykowy obsługujący multitouch (do 10 palców). Wyświetlacz można odchylić aż o 360 stopni i uzyskać... tablet. A to wszystko przy grubości konstrukcji nie przekraczającej 17 mm i wadze zaledwie 1,41 kg!

Lenovo Yoga - The Convertible Touchscreen Ultrabook

Mózgiem ultrabooka Lenovo IdeaPad Yoga jest niskonapięciowy procesor Intel Core 3. generacji sparowany z maks. 8 GB pamięci DDR3 RAM i nawet 256-GB dyskiem SSD. Specyfikacja obejmuje moduły łączności bezprzewodowej, czytnik kart pamięci, kamerkę HD, porty USB 3.0 i wyjście HDMI.

Producent deklaruje, że wbudowany akumulator (54 Wh) wystarcza na 8 godzin pracy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, produkt trafi na rynek na przełomie 3. i 4. kwartału w cenie 1199 dolarów.

Źródło: LaptopingUltrabookNews

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.