Linksys RE7000: prosty sposób na zwiększenie zasięgu sieci Wi-Fi

Linksys RE7000: prosty sposób na zwiększenie zasięgu sieci Wi-Fi

Linksys RE7000: prosty sposób na zwiększenie zasięgu sieci Wi-Fi
Jarosław Balcerzak
19.07.2016 08:31, aktualizacja: 10.03.2022 09:38

Firma Linksys stworzyła topowy model wzmacniacza sieci bezprzewodowej. Urządzenie wyposażono w szereg funkcji ułatwiających korzystanie z sieci. Czy to uniwersalna odpowiedź na problemy z zasięgiem Wi-Fi?

Kiedy router to zbyt mało

Wzmacniacze sieci WiFi są na rynku dostępne niemal tak długo jak sam problem niedostatecznego zasięgu routerów. Ich zadaniem jest przechwycenie słabnącego sygnału sieci i nadanie go na dalszą część budynku. Początkowo były to całkiem spore gabarytowo urządzenia o ograniczonych funkcjach i skomplikowanej konfiguracji. Obecnie bardzo często mają gabaryty znacznie mniejsze od routerów i wygląd łatwo komponujący się z wystrojem wielu pomieszczeń.

Wzmacniacz sieci Linksys RE7000 z prestiżowej linii Max-Stream swoim prostym designem wpisuje się w ten trend. Niewielka biała kostka z diodą na froncie prezentuje się nowocześnie, ale i całkiem neutralnie. Już sam jej wygląd słusznie może sugerować, że gdy tylko ją skonfigurujemy i włożymy w kontakt – będzie można o niej zapomnieć. Takie jest przecież jej zasadnicze przeznaczenie: ma nam bezobsługowo ułatwić codzienną pracę z siecią.

398243950038954446

Dwa zakresy pracy jako gwarant stabilności

Skonfigurowanie wzmacniacza do pracy nie jest szczególnie skomplikowane ani czasochłonne. Marka ani model routera nie mają znaczenia, chociaż pełnię możliwości Linksysa RE7000 wykorzystamy parując go z routerem dwuzakresowym. Dopiero wówczas urządzenie nada sygnał w obu częstotliwościach: 2,4 GHz oraz 5 GHz.

Pierwsza z nich obsługuje urządzenia starszej generacji oraz zadania nie wymagające łącza powyżej 300 Mbps, druga umożliwia pełne wykorzystanie drzemiącego we wzmacniaczu potencjału i zawrotne 1733 Mbps przesyłu danych. Do dyspozycji tradycjonalistów oddano również gigabitowy port Ethernet.

Linksys RE7000
Linksys RE7000

Wśród technologii usprawniających komfortowe korzystanie z sieci znajdziemy MU–MIMO. Rozwiązanie to gwarantuje sprawne zarządzanie priorytetem połączeń i w efekcie wzorową wydajność każdego podłączonego do sieci urządzenia. Producent zadbał również o płynne przełączanie użytkownika między zasięgiem routera i wzmacniacza – odbywa się to w sposób dla niego niezauważalny.

Nad jakością połączenia czuwają dodatkowo funkcje Crossband oraz Beamforming, odpowiadające za odpowiednio: maksymalizację prędkości na obu pasmach oraz kierowanie sygnału na pracujące na nim urządzenia.

398243950039347662

Szybciej, dalej i lepiej, czyli produkt na miarę potrzeb

Linksys RE7000 to wzmacniacz Wi-Fi, którego działanie gruntownie przemyślano. Ułatwiona instalacja i obsługa pozwalają rozpocząć użytkowanie niemal natychmiast po zakupie.

Duży obszar pokrycia siecią i wysokie prędkości przesyłu sygnału skutecznie przypominają o przynależności urządzenia do najszybszych w ofercie Linksysa. To produkt, który równie dobrze zda egzamin w domu, jak i w małej lub średniej firmie.

Jedyną przeszkodą w upowszechnianiu się produktów z serii Max-Stream, w tym wzmacniacza RE7000, może być końcowa cena produktu. To przecież segment premium i zaawansowana linia produktowa od światowego lidera technologii sieciowych. Cenę 150 dol. warto więc rozpatrywać mając powyższe na uwadze.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)