Łódź zapłaci za wymianę pieców. Można dostać 9 tys. zł

Łódź zapłaci za wymianę pieców. Można dostać 9 tys. zł

Piec kaflowy, piec na węgiel
Piec kaflowy, piec na węgiel
Źródło zdjęć: © East News | Fot. MARIUSZ KAPALA / GazetA LUBUSKA
10.01.2022 08:28

Łódź kontynuuje program wymiany źródeł ogrzewania. Skorzystać z niego będą mogli zarówno właściciele mieszkań, jak i wspólnoty. Na pojedynczy lokal można otrzymać 9 tys. złotych.

Łódź od 2017 roku inwestuje w wymianę źródeł ciepła. Jak informuje tamtejszy urząd miasta, nie inaczej będzie w 2022 roku. Właściciele mieszkań w mieście będą mogli złożyć wniosek o dofinansowanie wymiany pieca w wysokości nawet 9 tys. złotych. Dofinansowanie od miasta może pokryć do 90 proc. kosztów inwestycji. Co ważne, skorzystać z niego mogą również wspólnoty mieszkaniowe.

W przypadku wspólnot kwota, którą można otrzymać od miasta, jest znacznie wyższa. Tu również można liczyć na pokrycie 90 proc. kosztów, ale maksymalna suma przeznaczona przez Łódź sięga 50 tys. złotych.

Łącznie na wymianę źródeł ciepła przeznaczono 3 miliony złotych. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zapewnia jednak, że jeśli zainteresowanie programem będzie duże, budżet programu wzrośnie.

Do tej pory w ramach miejskiego programu wymiany źródeł ciepła w Łodzi wymieniono już ponad 5 tys. pieców starego typu. Szacuje się, że łącznie do wymiany jest kilkadziesiąt tysięcy źródeł ciepła. Uchwała antysmogowa zakłada, że do 2027 roku usunięte zostaną wszystkie piece szkodliwe dla środowiska.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)