Magiczna kulka Mezmoglobe. Iluzja optyczna, na którą można patrzeć godzinami

Magiczna kulka Mezmoglobe. Iluzja optyczna, na którą można patrzeć godzinami

Mezmoglobe
Mezmoglobe
Łukasz Michalik
07.05.2019 07:21, aktualizacja: 09.03.2022 10:29

Lubicie iluzje optyczne? Jeśli tak, na aluminiową kulkę Mezmoglobe można patrzeć godzinami. Nie będzie to czas stracony, bo kulka nie tylko świetnie wygląda i przyciąga uwagę, ale – przy okazji – pomaga w skupieniu.

W czasach wyrafinowanych, nafaszerowanych elektroniką zabawek swój renesans przeżywają gadżety, których siła tkwi w ekstremalnej prostocie. Pamiętacie drewniany walec Mokuru? Albo trywialnego w swojej budowie figet spinnera, na którego punkcie oszalał kiedyś świat? Wygląda na to, że ich sukces powtórzy kolejna, wyjątkowo prosta zabawka.

Mezmoglobe
Mezmoglobe

Magiczna kulka Mezmoglobe

Jest nią aluminiowa kulka o nazwie Mezmoglobe. Kulka potrafi… nic. Wyróżnia ją jedynie wyfrezowany na powierzchni, spiralny wzór i ścięta podstawa, w której umieszczono łożysko. Gdy zakręcimy kulką np. na blacie biurka, ta zacznie się kręcić, a wraz z nią zawiruje również wzór, dając iluzję płynnego, harmonijnego ruchu. Zna ją każdy, komu zdarzyło się oglądać – również na ekranie – kręcące się spirale.

Zdaniem pomysłodawcy gadżetu obserwacja płynącej w nieskończoność „fali” ma sprzyjać skupieniu i koncentracji, a sama kulka jest przez niego nazywana „dynamiczną rzeźbą”. Cóż – marketing rządzi się swoimi prawami i – jak widać na Kickstarterze – działa, bo akcję crowdfundingową wsparła już rzesza internautów. Zakładany cel zbiórki – choć to dopiero jej początek – został już przekroczony ponad 30 razy.

Kristoph Krisjans - twórca genialnych zabawek

Sekretem gigantycznego sukcesu wydaje się również postać twórcy gadżetu. Kristoph Krisjans nie jest nowicjuszem – ma za sobą wiele udanych kampanii na Kickstarterze, których wspólnym punktem jest oczarowanie użytkowników banalnie prostą, ale perfekcyjnie wykonaną zabawką, jak balansujące jajko EvenStand Egg czy kwestionująca ziemską grawitację zabawka Moondrop.

Wszystkie one okazały się sukcesem i zyskały rzesze użytkowników. Wygląda na to, że Mezmoglobe powtórzy ten schemat. Kulki są oferowane w kilku wersjach, różniących się wykończeniem (m.in. miedź, tytan czy brąz). Za najtańszą kulkę zapłacimy w przedsprzedaży 28 dol., czyli około 105 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)