Małe, tanie i lekkie tablety 2w1

Małe, tanie i lekkie tablety 2w1

Tablet 2w1 po podłączeniu klawiatury wygląda jak mały laptop
Tablet 2w1 po podłączeniu klawiatury wygląda jak mały laptop
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/Jens_Lambert_Photography
Tomasz Karkuć
04.09.2017 09:07, aktualizacja: 09.03.2022 10:55

Jeśli nie wystarcza wam zwykły tablet, powinniście pomyśleć o zakupie jego rozszerzonej wersji, czyli tabletu 2w1. Tablety 2w1 mogą być równie poręczne i lekkie, a na tak wygodny sprzęt nie musicie wydawać nawet 1000 zł. Przekonajcie się, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze tabletu 2w1 i jakie modele są szczególnie godne polecenia.

Co to jest tablet 2w1? Tablet 2w1 to wszechstronne urządzenie, które może być używane nie tylko jak klasyczny tablet, ale również notebook. Wszystko dzięki możliwości podłączenia klawiatury do tabletu, która jest do niego dopasowana rozmiarami, w związku z czym całość wygląda jak mini laptop.

Szukając tabletu 2w1 możecie się również zetknąć z takimi nazwami, jak tablet hybrydowy i tablet konwertowalny, ale bez obaw, wszystkie one odnoszą się do tych samych urządzeń.

Tablety 2w1 z systemem Android

Hybrydowe tablety z Androidem z reguły lepiej nadają się do surfowania po internecie i do tworzenia prostych dokumentów tekstowych. Powód? Jeśli na tablecie 2w1 jest zainstalowany Android, zwykle oznacza to, że urządzenie ma zintegrowaną kartę graficzną i niezbyt wydajny procesor, który może nie sprostać bardziej wymagającym aplikacjom. Niemniej tablet 2w1 z Androidem to świetna opcja na start, która może z czasem przekonać was do inwestycji w urządzenie wyższej jakości.

Na dobry początek polecamy wam ten tablet 2w1:

Tablety 2w1 z systemem Windows

Wybierając tablet konwertowalny ze środowiskiem Windows, będziecie mieć praktycznie te same możliwości, co przy korzystaniu z notebooka z analogicznym systemem operacyjnym. Warto przy tym wspomnieć, że coraz więcej tabletów 2w1 działa w oparciu o system Windows 10 Home.

Szukacie tabletu 2w1, który mógłby służyć do tych samych celów, co notebook? Ten gadżet was zachwyci:

Producenci tabletów 2w1 zdają sobie sprawę, że system Windows znacznie rozszerza funkcjonalność tych urządzeń, dlatego w sklepach znajdziecie też modele, w których Windows jest drugim systemem operacyjnym po Androidzie. Takie tablety hybrydowe są bardzo uniwersalne, gdyż pozwalają wybrać środowisko w zależności od rodzaju wykonywanych prac – do mniej wymagających czynności lepszy będzie Android, a do bardziej wymagających Windows.

Jaki kupić tablet 2w1?

Kwestia wyboru tabletu 2w1 nie powinna oczywiście sprowadzać się tylko do rodzaju systemu operacyjnego. Równie istotna jest np. przekątna ekranu tabletu 2w1. Warto wybrać model, który będzie mieć ekran z około 10-calową przekątną, która zapewni wam dobrą widoczność – chodzi w końcu o tablety 2w1, do których czasem będziecie podłączać klawiaturę. Co ciekawe waga 10-calowych tabletów 2w1 wcale nie musi być duża, bo w wielu urządzeniach wynosi zaledwie 600-700 gramów.

Nie wierzycie? W takim razie sprawdźcie ten model:

Tablety 2w1 charakteryzują się zwykle gorszą rozdzielczością ekranu niż tradycyjne notebooki, co nie powinno jednak dziwić, biorąc pod uwagę mniejsze rozmiary tych urządzeń. W najtańszych tabletach konwertowalnych rozdzielczość może wynosić np. 1280 x 800 pikseli, a w lepszych modelach – 1366 x 768 pikseli.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)