Maska Hupnos – skuteczny sposób na chrapanie

Maska Hupnos – skuteczny sposób na chrapanie

Maska Hupnos - sposób na chrapanie
Maska Hupnos - sposób na chrapanie
Źródło zdjęć: © Hupnos
Łukasz Michalik
14.01.2019 12:46, aktualizacja: 09.03.2022 09:10

Jak poradzić sobie z uciążliwym chrapaniem? Już niebawem nocne dolegliwości odejdą do lamusa. Wszystko dzięki pomysłowemu wynalazkowi, zaprezentowanemu podczas targów CES 2019.

Chrapanie to uciążliwa dolegliwość – w przypadku chrapiącego może wpływać na jakość snu i zwiastować różne problemy ze zdrowiem. Na domiar złego cierpi nie tylko sprawca, ale i jego otoczenie, zmuszone do wysłuchiwania w nocy nieprzyjemnych odgłosów.

Na szczęście powstało rozwiązanie, które w sprytny sposób eliminuje objawy problemu. Choć nie usuwa przyczyn chrapania, sprawia, że nocne hałasy mogą stać się mniej uciążliwe. Jest to możliwe dzięki specjalnej masce Hupnos.

Maska Hupnos — sposób na chrapanie
Maska Hupnos — sposób na chrapanie© Hupnos

Sposób na chrapanie

Maska wykrywa pozycję śpiącego i ewentualne chrapanie. W zależności od sytuacji może wibracjami lekko wybudzić użytkownika, skłaniając go do zmiany pozycji. Jeśli to nie pomoże, do akcji wkraczają zawory, regulujące ciśnienie wydychanego powietrza.

Kluczową kwestią okazało się w tym przypadku takie sterowanie pracą zaworów, by zmiana ciśnienia redukowała chrapanie, ale – co równie ważne – by nie blokować nosa i nie skłaniać użytkownika do oddychania ustami.

Indiegogo launch video

Maska Hupnos - urządzenia, które pomogą chrapiącym

Maska współpracuje z aplikacją mobilną, do której wysyła wszelkie dane na temat naszego snu. Co istotne, nie wymaga zbyt częstego ładowania – wbudowany akumulator ma wystarczyć na 3 noce pracy maski.

Co istotne, poza doraźnym ograniczaniem chrapania, Hupnos – dzięki zebranym danym – ma również doradzać użytkownikowi, jak usunąć przyczyny problemu, mogącego wynikać m.in. z nadwagi, niezdrowego trybu życia czy palenia.

Do czasu pierwszych testów trudno oceniać skuteczność tego rozwiązania. Hupnos wydaje się jednak najbardziej dojrzałym – z prezentowanych dotychczas – rozwiązań, mających ograniczyć problem chrapania, jak choćby seria zauszników i masek Snore Circle.

Twórcy maski Hupnos z powodzeniem sfinansowali swój projekt w serwisie Indiegogo, gdzie w przedsprzedaży za maskę trzeba zapłacić 179 dol. (ok. 680 zł).

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)